5 powodów, dla których warto zacząć biegać

Bieganie wciąż zyskuje sobie nowych zwolenników, ale niektórzy wciąż nie są przekonani co do tego, by ubrać sportowe buty i rozpocząć przygodę z tym sportem. Jeśli nadal wahasz się czy zacząć biegać lub po prostu chcesz przekonać bliskich do ruchu, to zapraszamy do lektury naszego artykułu o korzyściach płynących z biegania.

  1. Wzmocnij mięśnie i popraw kondycję

Bieganie jest świetnym sposobem na ćwiczenia typu cardio. Jeśli chcesz się rozgrzać przed treningiem, to piętnastominutowy bieg będzie idealny. Dodatkowo, dzięki bieganiu regularnie poprawia się nasza kondycja, a więc to, jak szybko męczymy się wykonując dane ćwiczenie i jak znosi je nasze serce. Bieganie wzmocni też mięśnie Twoich nóg, wpłynie także na lepszą stabilizacje poprzez stymulowanie do pracy mięśni głębokich.

  1. Zadbaj o lepsze samopoczucie

Nie jest tajemnicą, że sport pomaga nam w walce o lepsze samopoczucie. Jednak bieganie pomaga nam w pewnym sensie odciąć się od świata: wychodzimy z domu, zakładamy słuchawki na uszy i cieszymy się chwilą dla siebie. Jeśli masz za sobą stresujący dzień lub po prostu coś Cię zdenerwowało, to spróbuj pobiegać choćby przez 20 minut. Pomoże Ci to pozbyć się negatywnych emocji i oczyścić umysł, a sam wysiłek fizyczny zapewni Ci spokojną noc.

  1. Biegać możesz wszędzie

To dość prosty pozytyw, ale jednak bardzo istotnych. Do uprawiania wielu sportów potrzeba określonych sprzętów, na które nie zawsze nas stać. Nie każdy może sobie też pozwolić na zakup karnetu na siłownię, nie mówiąc nawet o wygospodarowaniu czasu, żeby do niej dojechać. Bieganie to sport, do którego potrzeba jedynie adidasów, a miejscem wykonywania może być nawet nasze własne osiedle lub jakiekolwiek inne miejsce, jakie akurat przypadnie nam do gustu. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to o rozciągnięciu się przed biegiem i możemy wyruszać w drogę.

  1. Zrzuć zbędne kilogramy

To prawda, że w walce o pozbycie się nadprogramowej wagi najważniejsza jest odpowiednia dieta, jednak ćwiczenia typu cardio, takie jak bieganie, mogą nam pomóc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu to zrezygnuj z ćwiczeń typowo wzmacniających mięśnie, takich jak choćby brzuszki, na rzecz tych w większym stopniu angażujących nasze serce i oddech. Bieganie nie rozwiąże samo Twoich problemów z nadwagą, ale z pewnością będzie ważnym narzędziem, dzięki któremu uda Ci się osiągnąć cel.

  1. Testuj silną wolę!

Spróbuj zorganizować sobie swoją biegową rutynę. Wpisz dni tygodnia, w których wybierzesz się na bieganie i dopisz czas oraz ilość kilometrów, jakie masz zamiar przebiec. Wyznaczenie sobie konkretnych celów pomoże Ci testować silną wolę i to z pożytkiem dla Twojego zdrowia i kondycji. Może Twoim celem będzie przebiegnięcie maratonu? Jeśli będziesz trenować regularnie, to wzmocni się nie tylko Twoje ciało, ale również samozaparcie.

Bieganie jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, przynoszącym naszemu organizmowi tak naprawdę same korzyści. Załóż buty do biegania, włącz ulubioną muzykę i wybiegnij w świat!

5 powodów, dla których warto zacząć biegać
Oceń ten post