Akademia Muzyczna w Krakowie: Koncertowy start w Nowy Rok

Tegoroczne kalendarium wydarzeń kulturalnych Akademii Muzycznej w Krakowie obfituje w wiele ciekawych propozycji dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej i jazzowej. Już od początku roku scenę krakowskiej Akademii zapełnia rzesza melomanów zainteresowanych ciekawymi propozycjami przygotowanymi przez uczelnię. Do tej pory mieliśmy już okazję wysłuchać między innymi koncertów fortepianowych, skrzypcowych, wiolonczelowych i fletowych. Jedną z ciekawszych propozycji był także koncert jazzowy Big Bandu Akademii Muzycznej prowadzony przez dyrygenta, który odbył się w minioną sobotę, czy gościnny występ w Operze Krakowskiej, gdzie zespół akompaniował  spektaklowi wokalno-instrumentalnemu FRANKENSTEIN!! Pan-demonium na pieśniarza i orkiestrę. W ubiegłą niedzielę uczelniana Orkiestra Barokowa zgromadziła w auli akademickiej wielbicieli Antonio Vivaldiego, którzy mięli okazję wysłuchać utwory, które uplasowały się na Barokowej Topliście.

Intensywny rok rozpoczęły nie tylko popisy muzyków. 16 stycznia zakończył się także intensywny tydzień kursów mistrzowskich poprowadzony przez cenionego eksperta pianistyki prof. Paula Badury-Skody. W dniu zamykającym warsztaty muzyczne odbył się Koncert Studentów Klas Instrumentalnych, gdzie swoją pracę przedstawili studenci klasy wiolonczeli.

Studenci Akademii Muzycznej nie zamierzają w tym roku próżnować. Już w najbliższym czasie, bo 24 stycznia, w Auli Akademii Muzycznej Florianka będzie można usłyszeć piękny koncert na fortepian i skrzypce. Obok występujących solistów pojawi się także grupa AIRIS Quartet. Kolejne miesiące zapowiadają się równie ciekawie. Szczególnie intensywnym dla muzyków miesiącem będzie maj. Już dziś wiadomo o pięciu  wydarzeniach zaplanowanych na ten czas.

Akademia Muzyczna w Krakowie: Koncertowy start w Nowy Rok
Oceń ten post