Akcja wstrzymania egzaminów prawa jazdy

Przedstawiciele powiatów mówią dość. Mija termin żądań postawionych przez Związek Powiatów Polskich dla ministerstwa transportu.
Spór toczy się o elektroniczny system wydawania prawa jazdy. Wdrożenie systemu było zaplanowane na początek 2013 roku, niestety jest odwlekane. Sęk tkwi w tym, że prawie połowa WORD-ów ma podpisane umowy z firmą ITS, a druga połowa tj. urzędy powiatowe umowę zawiązało z Państwową  Wytwórnią Papierów Wartościowych. Skutkiem jest niedziałająca elektroniczna wymiana informacji.
Każdy kandydat na kierowcę miał mieć swój własny profil. Ministerstwo alarmowało, że w kwietniu system rusza, a jednak tak się nie stało. Samorządy zmuszone do papierkowej roboty wydaja miliony złotych.
ZPP skierował pismo w tej sprawie do ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego. – Zapewniano nas, że rozwiązanie papierowe będzie miało charakter tymczasowy. W rzeczywistości tryb ten nabrał waloru trwałości i brak jest jakichkolwiek realnych perspektyw zmiany tego stanu. Należy to traktować jako porażkę budowania e-administracji w obszarze wydawania uprawnień do kierowania pojazdami – skarżą się powiaty w liście do ministra Boniego.
Związek Powiatów Polskich rozważa złożenie pozwu zbiorowego, w którym żądać będą zwrotu kosztów prowizorki. Straty szacowane są na co najmniej pięć milionów złotych.

Akcja wstrzymania egzaminów prawa jazdy
Oceń ten post