Atrakcje Góry Birów

W okolice Góry Birów warto przyjechać nie tylko po to, aby obejrzeć rekonstrukcję dawnego grodu, choć to niewątpliwie główna i najważniejsza atrakcja. Wolny czas można tutaj spędzić na wiele ciekawych sposobów – gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić! Klub Sportów Ekstremalnych Jura zadbał o to, żeby wszyscy miłośnicy wspinaczki mogli spróbować swoich sił na tym terenie. Niesamowite, uformowane przez stulecia skały będą nie lada atrakcją dla wszystkich, którzy uwielbiają się wspinać. Prace ekiperskie w parku wspinaczkowym ciągle trwają, fachowcy cały czas odsłaniają nowe skały. Już niedługo wszystkie 20 metrowe skały, nietknięte jeszcze przez ręce skałkowców zostaną oczyszczone i przygotowane do wspinaczki. Kiedy już uda wam się wyjść na samą górę na pewno nie pożałujecie – waszym oczom ukażą się wstrzymujące dech w piersiach widoki, które na długo zostaną w waszej pamięci. Malownicze skały niegdyś zdobywane przez obcych najeźdźców, dziś są zdobywane przez amatorów wspinaczki skałkowej.

Okolice Góry Birów to również ogromna gratka dla tych, którzy ukochali sobie jazdę na rowerze. Pośród jurajskich skał prowadzą wąskie ścieżki ulubione przez wszystkich nastawionych na ekstremalną jazdę kolarzy. Spokojne okolice, niesamowite widoki, szum drzew i śpiew ptaków towarzyszące rowerowym wyprawom w te okolice potrafią zrelaksować i wprawić w dobry humor. Poukrywane za załomami skalnymi groty to magiczne miejsca, gdzie można zatrzymać się na odpoczynek i zastanowić, co też działo się tutaj przed tysiącami lat.

Jeśli chodzi o samo zwiedzanie grodu to można obejrzeć go w ramach jednego biletu połączonego ze wstępem na Zamek Ogrodzieniec. Wewnątrz grodu znajdują się ekspozycje przedstawiające wystrój średniowiecznej chaty mieszkalnej oraz wystawa w wieży strażniczej ukazująca oręże wojskowe i znalezione w tym miejscu eksponaty archeologiczne. Po obejrzeniu eksponatów i zakończeniu oficjalnego zwiedzania każdy, kto odwiedził te tereny powinien udać się na spacer wokół góry. Tutaj obejrzy wspomniane już wcześniej jaskinie, będące podobno najpiękniejszymi na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. To właśnie z tej perspektywy widać prawdziwą potęgę Góry Birów.

Atrakcje Góry Birów
Oceń ten post