Bieżnia świetną alternatywą dla klasycznego joggingu

Niewątpliwie najpopularniejszymi urządzeniami fitness i to od wielu już lat są bieżnie. Ich popularność wynika nie tylko z łatwości użytkowania, ale przede wszystkim z ogólnej dostępności. Praktycznie nikogo nie powinien dziwić widok bieżni w domu. Osoby lubiące dużo biegać na pewno chętnie zakupią bieżnię do użytku domowego, ponieważ mogą wtedy regularnie zasuwać bez względu na panujące za oknem warunki atmosferyczne.

Monotonnie?

Dla niektórych osób problemem może być pewna monotonia takiego treningu, pozbawionego też świeżego powietrza i kontaktu bezpośredniego z naturą. Jednak i bieżnie nie muszą kojarzyć się z jednostajnym przebieraniem nogami. Wystarczy włączyć muzykę albo ustawić przed sobą ekran, aby obejrzeć jakiś ulubiony program lub film. Na pewno pomocne bywa również dzielenie sobie jednego dłuższego odcinka na kilka krótszych i to najlepiej zmieniając jednocześnie tempo biegu, aby maksymalnie przybliżyć trening do biegu poza domem, w zróżnicowanym terenie.

Opcje i parametry

Bieżnie zapewniają dostęp do pakietu gotowych programów tak, aby optymalnie dopasować trening do aktualnego poziomu wytrenowania swojego organizmu. W dowolnym momencie można zmienić prędkość biegu i jeżeli tylko odczuwa się zbyt duże zmęczenie łatwo przechodzi się do delikatnego truchtu, a nawet marszu. Dostępna opcja modulowania kąta nachylenia pasa do biegu pozwala na symulację biegu pod górę, co docenią osoby przygotowujące się do biegów górskich, a mieszkające na terenach nizinnych.
Nowoczesne bieżnie są w pełni kompatybilne z pulsometrem, dzięki czemu łatwo monitoruje się pracę serca, a tym samym na bieżąco ocenia kondycję oraz wydolność organizmu. Nie jest to może niezbędne dla przeprowadzenia efektywnego treningu, ale z całą pewnością bardzo pomocne. Trzeba natomiast pamiętać, że bieżnie niekiedy zawyżają niektóre parametry, np. ilość spalanych kalorii.
W każdym razie, warto docenić walory treningu na bieżni i cieszyć się dobrą kondycją oraz zgrabną sylwetką.

Bieżnia świetną alternatywą dla klasycznego joggingu
Oceń ten post