Chevrolet Cruze vs Hyundai Elantra – porównanie samochodów

Dzisiejsze samochody ekonomiczne są w zasadzie kompletne i samowystarczalne. Są średniej wielkości, z odpowiednim fasonem, z konkretnie dopasowanymi tendencjami i preferencjami na rzecz konkretnego Klienta, co powoduje, że w starciu nawet z droższymi samochodami wychodzą one zwycięsko.

Dziś łeb w łeb walczą ze sobą o przychylność Klientów, którzy chcą kupić samochód w cenie 70-80 tys. zł, dwa czterodrzwiowe sedany, ale wkraczają pomiędzy nie i dołączają do tej rozgrywki Chevrolet Cruze z 2016 roku oraz Hyundai Elantra, którego premiera przewidziana jest na przyszły rok. Czy wybór któregoś z tych samochodów będzie tym właściwym? Przekonajmy się jak wypadną Hyundai/Chevrolet w tym starciu.

Nowy projekt Chevroleta

Przyznać trzeba, że nowy design Chevroleta Cruze wygląda naprawdę imponująco. Jego profil jest klinowy, bardziej kruchy i znacznie mocniej uwspółcześniony, tym samym dostosowany do współczesnych potrzeb, niż jego poprzednik. Środek samochodu jest podobnie zadowalający. Znaleźć możemy tu wysokogatunkowe materiały i intuicyjne kontrolki, dzięki którym samochód wyróżnia się na tle konkurencji.

Hyundai

Hyundai wizualnie jest mniej śmiały niż jego poprzednik. Jest jednak bardziej elegancki i wciąż atrakcyjniejszy od swojego konkurenta, jakim jest nowy Chevrolet Cruze. Kabina samochodu jest prostsza i wyposażona w bardziej ziarnisty plastik, co spowodowało, że pulpit stracił swój charakterystyczny charakter klepsydry na rzecz bardziej zrównoważonego i lepiej rozłożonego zestawu kontrolek.

Chevrolet Cruze vs Hyundai Elantra – porównanie samochodów
Oceń ten post