Chopin na festiwalu w Warszawie?

Pomimo tego, że Polacy raczej nie przepadają za muzyką poważną, to w sercach niemal całego narodu znajduje się genialny polski kompozytor i pianista – Fryderyk Chopin. Wynika to nie tylko z faktu, że to właśnie na jego muzyce i kompozycjach oparta jest edukacja muzyczna w szkole, ale przede wszystkim ze względu na to, że Polacy zawsze identyfikują się z wielkimi osobistościami własnego narodu. Z tego też względu niemal każdego roku na festiwalu chopinowskim możemy zobaczyć tłumy!

Festiwal w Warszawie

Warto mieć w pamięci, że już w sierpniu (od 15 do 30 sierpnia 2016 r.) będziemy mieli do czynienia z 12. Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym „Chopin i jego Europa”, którego motywem przewodnim będzie „Z ziemi włoskiej do Polski – od Mozarta do Belliniego”. Powyższy festiwal jest niejako konfrontacją twórczości polskiego kompozytora z dziełami Mozarta, Bacha czy Jirove.

Będą tłumy!
Czy i w tym roku na 12. Międzynarodowym Festiwalu Muzyczny możemy spodziewać się tłumów spragnionych dobrej muzyki największych kompozytorów? Wszystko na to wskazuje!

Chopin na festiwalu w Warszawie?
Oceń ten post