Czeka nas całkowita repolonizacja banków?

Podczas największedo spotkania inwestorów indywidualnych w Polsce, jakim jest Konferencja Wall Street poruszano wiele aktualnych tematów o niezwykłej istotności dla Polskiej gospodarki. Wśród nich pojawiła sie i propozycja całkowitej repolonizacji polskich banków. Za takim pomysłem opowiedział się przede wszystkim aktualny prezes PKO BP, Zbigniew Jagiełło.
Sam pomysł wydaje się być nieco kontrowersyjny. W samej propozycji nie byłoby może nic dziwnego, gdyby nie stosunkowo niedawny (jak na specyfikę rynku) fakt przyzwolenia na sprzedaż polskiego Banku BGŻ.
Konsolidacja sektora bankowego niesie za sobą zarówno wady jak i zalety takiego rozwiązania. Jako plusy stawia się tutaj przede wszystkim niezależność od innych banków, które mają swoje siedziby za granicami ale i możliwość stworzenia nowych miejsc racy na polskim rynku. Długoterminowe potencjalne zyski są argumentem opowiadającym się za pomysłem prezesa Jagiełły, który w swojej wizji chciał, aby PZU przejęło dowodzenie nad czteroma bądź pięcioma bankami w Polsce.

Czeka nas całkowita repolonizacja banków?
Oceń ten post