Czy można zarobić na monetach okolicznościowych ?

W dzisiejszych czasach numizmatyka dla wielu osób, to nie tylko hobby i zaspokajanie swoich zainteresowań, ale również ogromna szansa na zarobienie sporych środków finansowych. Bardzo szybki rozwój internetu sprawił, że monety okolicznościowe stały się prawdziwą gratką nie tylko dla kolekcjonerów, ale również i dla inwestorów.

Czy warto inwestować w monety okolicznościowe

Ogromna popularność monet okolicznościowych ma kilkanaście źródeł. W pierwszej kolejności musimy pamiętać o tym, że są one zazwyczaj wykonane z bardzo szlachetnych kruszców, których ceny na przestrzeni ostatnich lat znajdują się w dużym trendzie wzrostowym. Argument ten odgrywa bardzo ważną rolę zwłaszcza w przypadku kryzysu gospodarczego na rynkach finansowych. Monety okolicznościowe, to stosunkowo bezpieczna inwestycja, która gwarantuje ogromne zyski zarówno w krótkim jak i długim okresie.

Wiele osób, które kupuje okolicznościowe monety uważa również, że dzięki unikalnemu wyglądowi oraz stosunkowo małej częstości występowania, monety są o wiele korzystniejszą inwestycją niż popularne sztabki. Warto wspomnieć również i o tym, że monety są aktywami realnymi, które można przechowywać w znanym tylko sobie miejscu i co najistotniejsze tylko my mamy 100% kontrolę nad tym co się z nimi aktualnie dzieje.

Jakie monety okolicznościowe opłaca się kupować

Jak łatwo się domyśleć dla polskich kolekcjonerów i inwestorów, największą wartość będą miały oczywiście monety o bardzo wysokiej cenie emisyjnej, które bite są w stosunkowo niewielkich ilościach. Nabywając najpopularniejsze monety nie można liczyć na olbrzymie zyski, ale jest to idealny sposób na ochronienie swojego kapitału przed inflacją. Jeżeli chcą Państwo bezpiecznie inwestować, to według specjalistów od numizmatyki najrozsądniej jest inwestować w monety bulionowe.

Jak nabyć monety okolicznościowe

Monety okolicznościowe są emitowane przez Narodowy Bank Polski. Aby kupić monety nie musimy oczywiście osobiście odwiedzać oddziałów NBP, gdyż w sieci dostępnych jest wiele profesjonalnych sklepów internetowych, które specjalizują się właśnie w sprzedaży monet okolicznościowych. Doskonałą szansą na zdobycie unikalnych monet są również aukcje internetowe, gdzie za niewielkie pieniądze można nabyć prawdziwe perełki.

Czy można zarobić na monetach okolicznościowych ?
Oceń ten post