Czy opłaca się kupić nowy samochód z salonu?

Przed zakupem auta osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy zastanawiają się czy warto jest przeznaczyć swoje pieniądze na auto używane, czy też należy raczej je zainwestować w auto z salonu. Choć nie każdą osobę stać na zakup nowego auta, warto jest rozważyć tą opcję, także gdy nie posiada się całej, wymaganej kwoty pieniędzy. Skorzystanie z oferty salonu może być bardzo korzystne, ponieważ kredyty samochodowe posiadają bardzo niskie oprocentowanie.

Minimalizacja ryzyka usterek i gwarancja

To, co spędza sen z powiek wielu osobom użytkującym samochody osobowe, to usterki, które nie tylko drenują prywatną kieszeń lub firmowy rachunek bankowy, ale także sprawiają, że trzeba przesiąść się na pewien czas do komunikacji miejskiej lub do taksówek. Oprócz straty pieniędzy, traci się także czas, który można by spędzić na załatwieniu szeregu spraw lub na wypoczynku. Przy nowych autach z salonu zagrożenie związane z wystąpieniem usterek jest minimalne i wynika zazwyczaj z nieprawidłowego użytkowania pojazdu. Co więcej, gdy taka usterka się już pojawi w pierwszych latach użytkowania, auto jest na gwarancji. Coraz więcej marek daje 2-letnią, 3-letnią lub nawet dłuższą gwarancję na swoje samochody. W tym okresie wszelkie usterki niewynikające z eksploatacji są usuwane za darmo w autoryzowanym serwisie.

Historia pojazdu i koszty użytkowania

Decydując się na zakup auta używanego nigdy nie będziemy pewni jego historii. Nieuczciwi handlarze z komisów oraz osoby fizyczne sprzedające auta prywatnie, często ukrywają jego historię. Po pewnym czasie może się okazać, że auto, które na pierwszy rzut oka znajduje się w stanie idealnym i zgodnie z zapewnieniami sprzedawcy nie wymaga wkładu finansowego, w rzeczywistości jest autem powypadkowym, a wykonane w związku z kolizją naprawy były jedynie prowizoryczne. Zwiększa to koszty użytkowania takiego auta już na samym początku, a zaniedbania, szczególnie przy naprawach mechanicznych, mogą się mścić w przyszłości. Z kolei auto zakupione z salonu posiada czystą kartę. Jego właściciel od początku wie, jakie i kiedy miało ono wymieniane części eksploatacyjne. Pozwala to na lepszą kontrolę wydatków.

Tańsze ubezpieczenia

Kupując samochód z salonu można liczyć na tańsze ubezpieczenie. W obliczu rosnących cen ubezpieczeń OC i AC, jest to niezwykle istotna informacja. Dealerzy samochodowi potrafią wynegocjować ubezpieczenie od znanych firm ubezpieczeniowych, nie tylko na korzystnych warunkach jeśli chodzi o zawartość oferty, ale także jeśli chodzi o ceny. Mamy tutaj do czynienia z tzw. ubezpieczeniami flotowymi, z których może skorzystać zarówno osoba fizyczna, jak i firma.

Czy opłaca się kupić nowy samochód z salonu?
Oceń ten post