Czy warto kolekcjonować monety?

Numizmatyka może być nie tylko ciekawym hobby. Kolekcjonowanie monet może okazać się również całkiem niezłym sposobem na zarabianie pieniędzy. Podobnie, jak obrazy znanych malarzy czy dobre wina, zyskują one bowiem na wartości wraz z upływem czasu.

Skarbnica Narodowa, główny dystrybutor monet w Polsce, wydaje czasem rzadkie serie okolicznościowe. Ich zakup można potraktować nie tylko jako rozbudowę swojej kolekcji o ciekawe okazy, ale i jako inwestycję.

Dużą wartość posiadają również stare pieniądze. Już kilkudziesięcioletnie banknoty czy monety mają wartość większą niż ich nominał. Posiadając takie pieniądze nie warto po prostu płacić nimi w sklepie. Lepiej odłożyć je i czekać aż będą zwiększać swoją wartość w przyszłości.

Numizmatyka jest raczej inwestycją długoterminową. Wartość starych i rzadkich pieniędzy zmienia się w czasie dość wolno. Jeśli jednak poczeka się wystarczająco długo, okazy ze swojej kolekcji można sprzedać na prawdę drogo. Nierzadko bowiem cenne okazy warte są nawet wiele tysięcy złotych.

Czy warto kolekcjonować monety?
Oceń ten post