Dodatki do płaszczy

Przy doborze dodatków do płaszcza przede wszystkim należy się kierować kolorem tej specyficznej części naszej garderoby.

Płaszcz szary wymaga w pierwszym rzędzie ożywienia. Dokona się tego poprzez odpowiedni dobór nakrycia głowy. Może to być kolorowa czapka lub też stylowy kapelusz. Po drugie doskonale nadają się tu także apaszki, szale, chusty – wszystko w barwach komponujących się z szarością a więc np. różu, śliwkowego fioletu, butelkowej zieleni. Do płaszcza należy również dobrać odpowiednią torebkę. W przypadku szarości z pewnością ubarwią ją torebki kolorowe posiadające np. zwierzęce motywy. W przypadku gdy jednak chcemy postawić na klasykę należy wybrać stylową torebkę w kolorze różowym lub intensywnej fuksji. Do szarego płaszcza idealnie nadają się również kolorowe spódnice, spodnie lub rajstopy. Góra stroju nie jest aż tak istotna, gdyż zazwyczaj zakryta jest przez płaszcz. Ponadto atrakcyjnym dodatkiem jest odpowiednio dobrany makijaż – najlepiej jeżeli są to mocno podkreślone usta.

Nieco inaczej wyglądać będzie nasza stylizacja jeżeli nasz płaszcz jest w kolorze czerwonym. Tu z kolei lepiej będzie dobrać kolory takie jak czerń, brązy, szarości czy kobalt. Wspaniale będą się tu komponowały na przykład skórzane rękawiczki, buty i torebka w kolorze jasnego brązu. Równie dobrze będziemy wyglądać w podobnym zestawie koloru niebieskiego. Warto wówczas do czerwonego płaszcza dobrać buty na koturnie.

Z kolei w przypadku płaszcza w kolorze granatowym, a więc bardzo uniwersalnym, najlepiej zastosować buty – szpilki lub też kozaki. Torebka w tym przypadku powinna być czarna, brązowa lub również granatowa. Dobrym wyborem może tu być także torebka w jakiejś soczystej kolorystyce.

Ciekawym ubarwieniem każdego rodzaju płaszcza może być również odpowiednio dobrany pasek. Musi być on dopasowany kolorystycznie do całości, najczęściej jednak jednolity z kolorem płaszcza. Źle wygląda na przykład pasek w rażącym kolorze na szarym czy granatowym płaszczu. Nie ożywia on wówczas ubioru a jedynie go obrzydza.

Jak już zostało wspomniane górna część naszego stroju jest zakryta płaszczem jednak można również pobawić się w jej dopasowanie. Bardzo dobrze pod spodem płaszcza prezentują się golfy w kolorach dobranych do barwy płaszcza. Mogą to być również wełniane swetry – kolorowe w przypadku gdy płaszcz jest przykładowo szary. Świetnie w takiej stylizacji wygląda również kolorowa wełniana czapka.

W przypadku doboru odpowiednich dodatków do płaszcza moda damska nie ma żadnych szczególnych zaleceń. Powinno być odpowiednio kolorystycznie, wygodnie i stylowo.

Dodatki do płaszczy
Oceń ten post