Dwie premiery w Operze Śląskiej w tym roku

„W ubiegłym roku wystawiliśmy 150 spektakli, z czego 60 proc. poza naszą siedzibą, a 30 proc. za granicą. Mieliśmy trzy premiery. W tym roku mamy również ciekawe propozycje wyjazdów zagranicznych i planujemy 2 premiery oraz wznowienie jednej opery” – powiedział podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach dyrektor Opery Śląskiej Tadeusz Serafin.

W kwietniu artyści mają występować w Niemczech, a w czasie wakacji – również w Niemczech oraz w Portugalii, z takimi tytułami jak „Nabucco”, „Tosca” i „Tannhauser”. Dyrektor Serafin ma nadzieję, że zespół zostanie też zaproszony na prestiżowy Festiwal Operowy do Salonik w Grecji jesienią tego roku.

W 2000 i 2001 r. Opera Śląska występowała m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii i Portugalii, prezentując różnorodny repertuar operowy, m.in. Giuseppe Verdiego, Johanna Straussa i Gioacchino Rossiniego.

W sierpniu 2000 r. część gmachu Opery strawił pożar, co utrudnia pracę artystom – brakuje m.in. sali baletowej. Wciąż trwają prace remontowe, które zakończą się prawdopodobnie za 2-3 lata. Jak poinformował marszałek województwa śląskiego Jan Olbrycht, w tym roku województwo zaplanowało na remont gmachu 3 mln zł z kontraktu dla województwa śląskiego.

Dwie premiery w Operze Śląskiej w tym roku
Oceń ten post