Eleganckie buty dla Panów

Co jest wyznacznikiem ekskluzywności jeżeli chodzi o obuwie? Na pewno wygląd, sposób wykonania, materiał wykonania. Z całą pewnością jest to również marka. Za ekskluzywność trzeba też sporo zapłacić.

Ekskluzywność i elegancja obuwia męskiego wiąże się z prostotą. Im obuwie posiada prostszy, bardziej klasyczny styl tym bardziej można mówić o jego ekskluzywności. Wszelkiego rodzaju ozdobniki typu zadarte noski, rozcięcia czy oryginalna w zamyśle forma sprawiają, że buty będą widziane jako mniej eleganckie oraz szybko wychodzą z mody. Klasyczne obuwie nie jest podatne na trendy i solidnie wykonane wystarczy na długie lata.

Prostota w wyglądzie nie równa się jednakże gładkiej powierzchni. Ekskluzywne buty mogą posiadać zdobienia, jednak wykonane w dobrym guście, subtelne i niezbyt rzucające się w oczy.

Do najbardziej eleganckich butów męskich zalicza się czarne Oxfordy, które posiadają tak zwaną zamkniętą obłożynę – a więc fragment skóry związany sznurówką, który został wszyty w przednią część buta. Oksfordy mają skórzaną podeszwę, zgrabne szwy i nie posiadają dziurkowań. Idealnie pasują do ciemnych garniturów, na wieczorne przyjęcia czy ślub.

Z kolei tzw. derby posiadają otwartą obłożynę. Są mniej zgrabne i mniej formalne od Oxfordów. Obłożyna tychże butów otwiera się z przodu, zaś z tyłu wiedzie ku pięcie. Stopa w derbach sprawia wrażenie większej, w związku z czym ich zastosowanie to na przykład spotkania biznesowe.

Te dwa typy butów uważa się za najbardziej eleganckie wśród obuwia męskiego. Oczywiście na nich nie kończy się ekskluzywne męskie obuwie, bo są jeszcze Brogsy, lotniki, Monki, Loafersy…  i wiele wiele innych, które posiadają wszelkie cechy zaliczające je do obuwia wyższej klasy.

Eleganckie buty dla Panów
Oceń ten post