Emocje ukryte w kolorach

Nie skupi na sobie całej uwagi weselnych gości tak jak krzykliwe, wielobarwne wiązanki – będzie za to subtelnie podkreślał charakter stroju. Wybierając go warto pamiętać, że każda barwa ma swoją symbolikę.

Niewinność bieli

W kulturze europejskiej biel kojarzona jest z niewinnością i dobrocią. Białe kwiaty, tak efektowne i cenione przez ogrodników podobają się także pannom młodym. Jednak w bieli kwiatów kryje się pewna pułapka. Natura nie opatentowała bowiem idealnie białego koloru roślin – wydają nam się takie na tle soczystej zieleni ogrodu, błękitu nieba czy w zestawieniu z innym, mocnym kolorem. W rzeczywistości kwiaty określane przez nas umownie jako białe, są lekko kremowe, zielonkawe, kredowe, w odcieniu kości słoniowej czy niedostrzegalnej na pierwszy rzut oka szarości. Zebrane w wiązankę niekiedy tracą na atrakcyjności. W zestawieniu z perfekcyjną bielą sukni mogą wyglądać jakby były brudne. I chociaż biel intuicyjnie kojarzy się wielu pannom młodym ze ślubnym bukietem to ten kolor, użyty bez dopełnienia innymi barwami, raczej nie nadaje się na wiązankę, z którą narzeczona powędruje do ołtarza.

UNIWERSALNY RÓŻ

Ta barwa plasuje się, tuż po bieli, na drugim miejscu wśród kolorów najchętniej wybieranych przez panny młode. Floryści dodają od siebie, że wiele klientek, choć początkowo interesuje się bielą, ostatecznie wybiera właśnie róż. Ta barwa wywodzi się z połączenia namiętnej czerwieni i wspomnianej niewinnej bieli. Natura stworzyła bardzo wiele odcieni różu. W zależności od gatunku kwiatu róż może być czerwonawy, wpadający we fiolet, szarość czy błękit. Przeciwwagę dla mocnych różów stanowią róże pudrowe, lekkie i delikatne. Róż łatwo dopasować niemal do każdej kreacji właśnie ze względu na wielość jego odcieni. Wprawnemu floryście uda się go zestawić zarówno z kreacją białą jak i w kolorze écru. Będzie pasował też do sukien w innych tonacjach kolorystycznych. Warto pamiętać również o tym, że jest on najbardziej kobiecym spośród wszystkich kolorów. Róż najbardziej pasuje blondynkom o jasnej karnacji. Będzie dobrym kolorem także dla szatynki o klasycznej urodzie. Dla dziewcząt ciemnowłosych może okazać się zbyt delikatny.

ZMYSŁOWA CZERWIEŃ

Ten kuszący kolor wybierają panny młode z temperamentem. Te, które lubią się wyróżniać, chcą ściągać na siebie wszystkie spojrzenia, a bycie w centrum uwagi uskrzydla je. Czerwień jest kolorem pasji, namiętności, gorącej miłości. Ten najbardziej wyrazisty z kolorów zawsze będzie dominował nad innymi barwami dlatego należy stosować go z umiarem. Daje on jednak możliwość uwolnienia fantazji bowiem to właśnie czerwień najlepiej nadaje się do awangardowych, oryginalnych bukietów. Czerwona wiązanka może dodać pewności siebie, ale i przytłaczać. Chociaż bardzo efektowna, nie każdej pannie młodej będzie z nią do twarzy. Czerwień to doskonały kolor dla brunetek i panien młodych o kruczoczarnych włosach. Będzie pasować dziewczętom o śniadej karnacji i ciemnej oprawie oczu.

CIEPŁY POMARAŃCZ

Na pomarańczowe bukiety najczęściej decydują się jesienne panny młode, ale ta barwa sprawdzi się także w słoneczny, letni dzień. Pomarańcz, powstający z połączenia czerwieni i żółci, tak jak inne kolory może przybrać wiele odcieni. Może być jaskrawy, wręcz wyzywający, ale też ciepły, radosny, zbliżający się barwą do koloru miodu. Pomarańcz nie jest z pewnością kolorem subtelnym, ale ma inne zalety – symbolizuje radość życia, witalność, pogodę ducha. Tak jak czerwień, polecany jest osobom pewnym siebie, które nie boją się zaciekawionych spojrzeń. Pomarańczowe bukiety poleca się też osobom o ciepłej i śniadej karnacji. Pasuje również tym pannom młodym, które zdecydowały się ufarbować włosy na mocny kolor gdyż podkreśla intensywność barw panujących na głowie.
Spokojna zieleń
Chociaż ten kolor wydaje się pasować najmniej do ceremonii ślubu i uroczystości wesela to wcale tak nie jest. Zieleń niesie ze sobą ogromny ładunek pozytywnej energii. Jest odbierana jako kolor nadziei, młodości, budzącego się wiosną życia. Ten najbardziej naturalny z kolorów pasuje do eleganckich, prostych bukietów. Biorąc pod uwagę wielość gatunków roślin w kolorze zielonym, daje możliwość przygotowania ogromnej ilości zestawień. Zielony bukiet panny młodej może być zatem bardziej oryginalny niż jakikolwiek inny. Pasuje rudym, zielonookim dziewczętom o jasnej cerze. Podkreśli ich zwiewność i delikatność.

Emocje ukryte w kolorach
Oceń ten post