Euro 2016 – wyjątkowy charakter mistrzostw we Francji

Raz na cztery lata cała Europa skupia się na piłce nożnej. Co tyle bowiem organizowane są piłkarskie mistrzostwa Europy. Kolejna tego typu impreza ma miejsce w 2016 roku we Francji.

Euro 2016 to wyjątkowy turniej. Po raz pierwszy w jego historii w rozgrywkach wezmą udział aż 24 drużyny. Poszerzenie liczby uczestników to efekt coraz wyższego poziomu piłkarskiego w krajach, które to dawniej zupełnie nie liczyły się w rywalizacji na arenie międzynarodowej. Mowa tu na przykład o Albanii. Reprezentacja tego kraju przez dziesiątki lat zajmowała ostatnie miejsca w eliminacjach czy to mistrzostw świata czy Europy. Sytuacja jednak drastycznie się zmieniła i reprezentanci Albanii będą kopać Adidas Beau Jeu – oficjalną piłkę Euro 2016.

W eliminacjach rywalizowali oni z silnymi reprezentacjami Portugalii, Danii i Serbii, mimo to udało im się awansować, co świadczy o tym, że także na turnieju nie są skazani na porażkę. Albania to jednak nie jedyne zaskoczenie. Równie zdumiewająca jest obecność Irlandii Północnej. W przeszłości, tylko sąsiedzi z Irlandii regularnie grali w międzynarodowych imprezach. Tym razem natomiast to Irlandii Północnej awans przyszedł o wiele łatwiej.

Tak więc większa liczba drużyn biorących udział w rozgrywkach oraz obecność drużyn, które do niedawna były outsiderami, powinny sprawić, że Euro 2016 będzie wyjątkowo emocjonujące. Należy jednak pamiętać, że na tej imprezie nie zabraknie także utytułowanych reprezentacji, składających się z najlepszych zawodników na świecie. To oni przede wszystkim przyciągają dziesiątki tysięcy kibiców z całego świata. Prawdopodobnie tylu bowiem kibiców będzie zasiadało na trybunach stadionu podczas każdego meczu Euro 2016. Oprócz tych, którzy będą mieli szczęście oglądać mecze na żywo, miliony widzów zgromadzą się także przed telewizorami.

Euro 2016 – wyjątkowy charakter mistrzostw we Francji
Oceń ten post