Faktura bezpośrednio u klienta? To możliwe!

Oprócz tego, że dzisiaj każdy – mały czy duży przedsiębiorca – może wystawić fakturę u swojego klienta za pomocą komputera i zainstalowanego w nim odpowiedniego programu, to pojawiają się także nowe możliwości.

Obecnie niewielki odsetek firm wystawia faktury papierowe i wysyła je pocztą. Najczęściej korzysta się z programów do wystawiania faktur, księgowości czy magazynowania. Najlepsze aplikacje do prowadzenia firmy są oczywiście płatne, ale mimo to opłaca się je mieć. Zaletą jest między innymi to, że nic poza wpisaniem ilości i ceny towaru nas nie obchodzi – programy są często aktualizowane i rejestrują wszystkie zmiany prawa czy innych zasad. Same wprowadzają nowe informacje np. odnośnie stawki VAT.

Takie faktury są czytelne, estetycznie wykonane i co jest ich największym atutem – od momentu wystawienia do trafienia na konto mailowe kontrahenta mija zaledwie chwila, która wymaga wpisania podstawowych danych i naciśnięcia przycisku: „Wyślij fakturę e-mailem”.

Wadą standardowych programów do wystawiania faktur jest to, że działają one jedynie na zainstalowanym komputerze i dane zapisu może przenosić między komputerami ręcznie – nie synchronizują się. W tym przypadku wygodne są programy do faktur online, np. iFaktura, który pozawala korzystać ze swoich możliwości z dowolnego komputera podłączonego do sieci. Zwykle tego typu serwisy wymagają opłat abonamentowych.

Nowe rozwiązania pozwalają na korzystanie z usług fakturowo-księgowych przez telefon komórkowy. Na przykład sieć T-Mobile oferuje usługę biznesową, dzięki której można samodzielnie prowadzić swoją firmę. Dostęp do danych, które działają w chmurze na platformie T-MobileCloud odbywa się po prostu przy pomocy przeglądarki.

Faktura bezpośrednio u klienta? To możliwe!
Oceń ten post