Festiwale historyczne i inne ciekawe wydarzenia na Górze Birów

To szczególne miejsce na mapie Polski, którym jest Jura Krakowsko-Częstochowska skrywa w sobie nie tylko piękne, malownicze krajobrazy, czy zabytki, tak często doceniane przez turystów. To także miejsce licznych festiwali historycznych, mających na celu bawić i uczyć.

Z wydarzeń, które oferuje Góra Birów, niegasnącym zainteresowaniem cieszą się inscenizacje bitew. Rekonstrukcje ważnych, z punktu widzenia historii starć zbrojnych zawsze gromadzą olbrzymie rzesze zainteresowanych uczestników i obserwatorów.  Odtwarzane są konkretne walki znane z historii (np. w Zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu odbywa się Najazd Barbarzyńców).

W okolicach Góry Birów można nie tylko obserwować rekonstrukcje potyczek, ale i uczestniczyć w gonitwach rycerskich czy stać się czynnym widzem pokazów rycerskich organizowanych na zamku. Kalendarium wydarzeń obfituje także w liczne imprezy sportowe, pinkiki ekologiczne, czy pokazy i zajęcia dla dzieci. Wieczory z duchami są atrakcją, która cieszy się największą popularnością wśród najmłodszych turystów.

Najbardziej wyczekiwaną imprezą jest jednak Turniej Rycerski organizowany co roku początkiem sierpnia. Jest to nie tylko impreza znana w Polsce. W samym turnieju biorą udział również bractwa rycerskie z zagranicy. Nic dziwnego, w końcu impreza ta jest jednym z największych w Polsce turniejów rycerskich.

Festiwale historyczne i inne ciekawe wydarzenia na Górze Birów
Oceń ten post