Funkcjonalna owijarka do palet

Wiele produktów przemysłowych i spożywczych umieszczane jest na paletach. Jest to wygodne rozwiązanie, umożliwiające wygodny i – co najważniejsze – bezpieczny transport.
Wiadomo jednak, że umieszczane na paletach produkty wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, czyli ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, transportowymi, a także przed wilgocią. Możliwość tę gwarantuje folia odpowiedniej grubości, instalowana za pomocą owijarki do palet.

Owijarka do palet i jej funkcja

Instalowana za pomocą owijarki do palet folia, skutecznie chroni produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi, transportowymi oraz wilgocią, także wynikającą ze zmiennych warunków atmosferycznych.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby folia było odpowiednio naciągnięta, bez uszkodzeń i naderwań. Obecnie najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej efektowną alternatywą jest polietylenowa folia stretch, nota bene, najtańsza z dostępnych na rynku. Jest ona bardzo elastyczna, odporna na niskie temperatury, sole, kwasy i zasady, a przy tym nie przepuszcza pary wodnej. Ponadto przedmiotowa folia doskonale współgra z owijarką do palet. Warto podkreślić, że owijarka do palet w znaczny sposób usprawnia proces foliowania.

Owijarka do palet to urządzenie stosowane praktycznie w każdym przedsiębiorstwie przemysłowym, również w branży spożywczej. W zależności od indywidualnych potrzeb danej jednostki, może to być rozwiązanie różniące się wielkością oraz funkcjonalnością. Niepodważalny jest fakt, że owijarka do palet umożliwia efektowną i szybką paletyzację produktów.

Owijarka do palet może działać w cyklu automatycznym lub półautomatycznym, warto nadmienić, że obsługa tego typu urządzeń jest bardzo prosta. Wykorzystanie tego narzędzia znacznie skraca czas foliowania, a dzięki optymalnej rozciągliwości folii zapewnia dodatkowe oszczędności w zakresie kosztów owijania.

Automatyczna i półautomatyczna owijarka do paletyzacja

Wśród propozycji można znaleźć automatyczne i półautomatyczne owijarki do palet. Owijarki automatyczne posiadają wbudowaną fotokomórkę, a tym samym sprawdzają się przede wszystkim w przypadku produktów o regularnych kształtach. Dostępne są modele zapewniające foliowanie palet o różnej wielkości, dzięki czemu bez problemu można znaleźć optymalną alternatywę.

W sytuacji, gdy nie ma konieczności uzyskania wysokiej wydajności foliowania, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest owijarka półautomatyczna. Są to owijarki wymagające obsługi manualnej, niezastąpione w przypadku produktów o nieregularnych kształtach oraz niewielkiej ilości palet.

Godna polecenia jest także samojezdna owijarka półautomatyczna – niewielkie i proste w obsłudze urządzenie, wyposażone w funkcjonalną fotokomórkę.

W zależności od typu i modelu, owijarka do palet umożliwia rozciągnięcie folii od 70% nawet do 350 %.

Funkcjonalna owijarka do palet
Oceń ten post