Indeksy w Europie na minusie

Sesja na europejskich rynkach 27 sierpnia 2013 roku rozpoczęła się niewielką przeceną. W Warszawie indeks WIG20 spadł o 0,2%. Natomiast na plusie rozpoczęły notowania wskaźniki małych i średnich spółek. W dzisiejszym dniu tracą spółki surowcowe: KGHM i JSW.
26 sierpnia 2013 roku po sesji opublikowano rezultaty działalności Cd Projekt, City Interactive, Asseco Poland. Wyniki spółki WIG20 okazały się o 7% wyższe niż oczekiwali analitycy. Dobrym wynikiem mogły się również pochwalić PZU, Enea, Erbud, Emperia. Zysk netto największego polskiego ubezpieczyciela wyniósł 837 milionów złotych.
Obroty największymi spółkami notowanymi na giełdzie w Warszawie ledwie przekroczyły 300 milionów złotych, dlatego układ sił na GPW nie niesie za sobą zbyt dużej wartości prognostycznej. W najbliższym  czasie w centrum uwagi inwestorów handlujących na rodzimej giełdzie będą wyniki finansowe, którymi pochwali się kolejna spółka WIG20 PZU. Ubezpieczeniowy gigant, zdaniem analityków  w drugim kwartale 2013 roku zarobił na czysto 782,2 milionów złotych ale i tak jest to o 100 milionów złotych mniej niż w analogicznym okresie rok temu.

Indeksy w Europie na minusie
Oceń ten post