Inwestycja w mieszkania w nowych blokach

Poszukując ciekawych inwestycji, które w przyszłości pozwolą na generowanie dużych zysków, warto jest zastanowić się nad zakupem mieszkania na wynajem. Wynajem takiego mieszkania może przynieść stały dochód, co może okazać się niezwykle istotne w przyszłości ze względu na to, iż emerytury za 20-30 lat nie będą należały do najwyższych. Szacuje się, że będzie to nawet tylko 30% uzyskiwanych obecnie dochodów z tytułu umowy o pracę, które zapewnia firma. Zastrzyk gotówki za wynajem mieszkania może się okazać nieodzowny do tego by starość móc spędzić bez problemów finansowych i pozwolić sobie na wakacje życia.

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy z rynku wtórnego – w które warto jest zainwestować?

Decydując się na zainwestowanie pieniędzy w mieszkanie, należy w pierwszej kolejności podjąć decyzję o tym, czy te pieniądze będą zainwestowane w mieszkanie z rynku pierwotnego, czy z rynku wtórnego. Z punktu widzenia inwestycyjnego zdecydowanie bardziej opłaca się kupić mieszkanie w nowym bloku. Takie mieszkanie nie będzie wymagało przez dłuższy okres czasu żadnych wkładów. Będzie się jedynie czerpało profity z jego wynajmowania. Ponadto nowe mieszkania mają spore udogodnienia, jak np. parking na terenie zamkniętym, dostęp do terenów zielonych, co jest szczególnie pożądane przez młode osoby, które cenią sobie wygodę, chcąc wypocząć po ciężkiej pracy w trakcie tygodnia bez martwienia się o szereg problemów, które dotykają mieszkańców zwykłego osiedla.

Jak szybko zwraca się inwestycja w mieszkanie?

Wynajmując mieszkanie w nowym bloku, o wartości 250000 złotych już za kwotę 1000 złotych, można liczyć na uzyskanie zwrotu zainwestowanej kwoty po 25-30 latach. Po tym czasie można takie mieszkanie sprzedać i zyskać dzięki temu pieniądze, które pozwolą na przeżycie emerytury wygodnie lub też dalej czerpać profity z wynajmowania takiego mieszkania, uzyskując dzięki temu stałe miesięczne dochody, które będą stanowiły spory dodatek do emerytury. Decyzja powinna być uzależniona na podstawie dokładnych kalkulacji finansowych.

Inwestycja w mieszkania w nowych blokach
Oceń ten post