Jak dobrze wybrać pędzle do makijażu?

Nie od dziś wiadomo, że dobre pędzle są podstawą udanego makijażu. Wiele z nas ma jednak problem, jakie pędzle wybrać żeby wykonany nimi makijaż nas zadowolił. Na początek warto pamiętać, że najlepsze pędzle to te wykonane z naturalnego włosia ponieważ nie zostawiają one plam, a nawet mogą sprawić, że nasz makijaż będzie trzymał się dłużej niż zazwyczaj.

Każdej z was, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z makijażem i pędzlami będzie na początek potrzebne tylko kilka podstawowych pędzli, dzięki którym bez problemu wykonacie każdy makijaż. Oto pędzle, które będą wam niezbędne:

1.Pędzel do podkładu – będzie idealny dla tych z was, które nie lubią nakładać podkładu palcami. Jego zaletą jest to, że pozwala idealnie rozprowadzić podkład, dodatkowo minimalizując jego zużycie.

2.Pędzel do różu – najlepszy jest skośny, który pozwoli nam delikatnie uwydatnić nasze kości policzkowe.

3.Pędzel do pudru – największy ze wszystkich pędzli. Z jego pomocą z łatwością omieciesz całą twarz i nałożysz zarówno puder sypki, jak i w kamieniu.

4. Pędzel do cieni – płaski pędzel do cieni pozwoli szybko rozprowadzić kosmetyk na całej powiece.

Warto dodać, że pędzle do makijażu należy myć przynajmniej raz w miesiącu używając do tego celu specjalnego płynu lub specjalnego szamponu. Suszymy je w pozycji leżącej na serwetce, a przechowujemy w suchym miejscu, najlepiej specjalnym etui lub kosmetyczce.

Jak dobrze wybrać pędzle do makijażu?
Oceń ten post