Jak dobrze wyglądać zimą?

Dni stają się coraz krótsze a wieczory długie i chłodne. Zima zbliża się wielkimi krokami. Porzucamy letnie topy i luźne szorty na rzecz ciepłych kardiganów, pulowerów i wełnianych szali. Co najlepiej nosić zimą, tak aby było nam ciepło i wygodnie ?

Najlepszym rozwiązaniem na mroźne dni będzie dobrze dobrana kurtka zimowa. Ubieranie się na cebulkę jest mało praktyczne i czasochłonne. Ogranicza to nasze ruchy i jest po prostu niewygodne. Z tego względu szczególną wagę powinniśmy przyłożyć do doboru odpowiedniej kurtki. Czasy, kiedy w kurtkach zimowych wyglądaliśmy jak niezgrabne bałwanki dawno już minęły. Teraz sklepy oferują nam szeroki zakres krojów, modeli i kolorów. Każdy z nas znajdzie dla siebie idealny model, w którym świetnie będzie wyglądał i dobrze się czuł.

Jaką kurtkę zimową wybrać ? Najlepiej taką, która komponować się będzie z pozostałymi elementami naszej garderoby. Pomyślmy w jakich spodniach najchętniej chodzimy zimą i jakie buty są przez nas najczęściej używane. Dobrze, gdy kurtka pasuje do reszty garderoby zarówno kolorystycznie jak i ze względu na styl.

Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór kurtki do sylwetki. Odpowiednio dobrana kurtka jest wygodna i doskonale podkreśla atuty sylwetki, maskując jednocześnie jej niedoskonałości. Osobom niewysokim najlepiej pasować będą kurtki o długości do linii bioder. Modele do kolan i dłuższe pozostawmy osobom wysokim. Właściciele szczupłej sylwetki świetnie będą się prezentować w okryciach jasnych, odważnych, wzorzystych, również takich odznaczających się zdecydowanymi kolorami. Jeżeli zaś chcemy ukryć zbędne kilogramy postawmy na stonowane, nierzucające się w oczy barwy. Unikajmy rzucających się w oczy wzorów.

Wzór i krój kurtki są istotne. Jednak najważniejsze jest to, żebyśmy dobrze czuli się w naszym zimowym okryciu. I nie zapominajmy o uśmiechu!

Jak dobrze wyglądać zimą?
Oceń ten post