Jak wybrać plecak szkolny dla naszego dziecka?

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. To właśnie w tym okresie rodzice muszą przejść przez prawdziwą gorączkę zakupów szkolnych. Moda szkolna, co roku potrafi zaskoczyć wielu z nas, jednak tym czym powinniśmy się kierować podczas zakupów dla naszych pociech jest przede wszystkim ich zdrowie i bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszych akcesoriów szkolnych, które powinno być dobrane w trosce o zdrowie naszego dziecka, jest jego plecak. Pomożemy wam wybrać odpowiedni sprzęt dla waszego dziecka, tak aby maksymalnie zadbać o jego kręgosłup w nowym roku szkolnym.

Po pierwsze zadbaj o lekką wagę

Najistotniejszym elementem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas naszych zakupów jest ciężar jaki oglądane przez nas plecaki posiadają. W sytuacji gdy książki, zeszyty i ćwiczenia szkolne ważą z roku na rok coraz więcej, nawet 100 g może zrobić ogromną różnicę. Europejskie normy wskazują, że dla klas I-III dopuszczalny ciężar może wynosić 1200g, a dla starszych uczniów można użyć plecaka o maksymalnej wadze nieprzekraczającej 1400 g.

Pamiętaj o usztywnieniu

Aby plecak był maksymalnie bezpieczny dla kręgosłupa naszego dziecka powinniśmy wybierać spośród tych modeli, które posiadają usztywnioną powierzchnię pleców. W tym celu używa się tzw. wypraski z pianki lub usztywnienia aluminiowego. Plecaki szkolne właściwie usztywnione i wyprofilowane, pozwalają rozłożyć noszony ciężar na całą powierzchnię pleców dziecka.

Widoczny znaczy bezpieczny

Oprócz elementów zabezpieczających zdrowie pleców naszych pociech, musimy pamiętać o ich bezpieczeństwie na drodze. Dlatego wybierając plecaki do szkoły zwróćmy szczególną uwagę na to, czy posiadają wystarczająco dużo elementów odblaskowych. Na szczęście wiele firm potrafi je umieścić pod postacią logo i różnych innych ozdobnych elementów plecaka, co powoduje, że nasze dziecko może się czuć swobodnie i modnie w towarzystwie swoich rówieśników.

Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pociech jest narażone na wiele niebezpieczeństw, dlatego odpowiednio zainwestujmy nasz czas i pieniądze w plecak, który nie tylko będzie dobrze wyglądał ale przede wszystkim będzie zdrowy i bezpieczny w użyciu

Jak wybrać plecak szkolny dla naszego dziecka?
Oceń ten post