Jakie korzyści daje owijarka do palet?

Każdy producent zobligowany jest do odpowiedniego zabezpieczenia oferowanych produktów. W przypadku palet niezbędne jest foliowanie. Manualne owijanie produktów znajdujących się na palecie wymaga sporo czasu, wysiłku oraz znacznej ilości folii.
Zdecydowanie lepszą alternatywą jest w tym przypadku owijarka do palet – urządzenie pozwalające wykonać konkretną czynność szybko i bezproblemowo.

Owijarka do palet a koszty produkcji

Koszty produkcji do niskich nie należą, zwłaszcza w przypadku foliowania wykonywanego przez pracowników. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest automatyzacja pakowania, czyli skorzystanie z możliwości, jakie zapewnia owijarka do palet.

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć po użyciu owijarki do palet, jest zminimalizowanie nakładu pracy ludzkiej, przeważająca większość zadań jest realizowana za pomocą maszyny. Ponadto alternatywa ta pozwala zaoszczędzić znaczne ilości folii oraz solidniej zapakować przeznaczony do wysyłki towar.

Wśród propozycji znaleźć można owijarki automatyczne lub półautomatyczne, różniące się wielkością oraz funkcjonalnością. Warto nadmienić, że owijarka do palet pozwala zaoszczędzić folię nawet do 350%, co automatycznie przekłada się na szeroko rozumiane koszty produkcji – pakowanie za pomocą owijarki pozwala zużyć nawet o połowę mniej folii niż w przypadku pakowania ręcznego.

Bez wątpienia jest to doskonała alternatywa dla wymagających producentów, poszukujących ekonomicznych i pewnych rozwiązań technicznych.

Ekonomiczna strona owijarek do paletyzacja

W każdym przedsiębiorstwie codziennie pakowane jest od kilkunastu do kilkudziesięciu palet. W przypadku pakowania manualnego niezbędne staje się zatrudnienie odpowiedniej liczby pracowników, co automatycznie przekłada się na koszty ich utrzymania i wynagrodzenia. Ponadto człowiek ma ograniczone możliwości fizyczne, czego potwierdzeniem jest ilość oraz jakość zafoliowanych palet.

Znacznie lepszą alternatywą jest owijarka do palet, której obsługą bez problemu zajmie się jeden operator. Urządzenie to pozwala zafoliować nawet kilkadziesiąt palet w ciągu godziny, oszczędzając przy tym ilość zużytej folii i zapewniając doskonałe zabezpieczenie znajdujących się na palecie towarów. Warto nadmienić, że owijarka do palet umożliwia optymalne zafoliowanie dolnej części palety, stanowiącej znaczny problem w przypadku działań wykonywanych manualnie.

Owijarka do palet to doskonała propozycja dla każdego, kto nade wszystko ceni oszczędność, czas oraz wysoką jakość realizowanego zadania.

Jakie korzyści daje owijarka do palet?
Oceń ten post