Kawaler zimową porą

Szaliki, rękawiczki, wytworne płaszcze, a nawet gustowny kapelusz dobrane do ślubnego garnituru pozwolą kawalerowi przemienić się w szykownego dżentelmena rodem z romantycznej powieści. Ślub to doskonała okazja by sprawdzić się w roli szykownego amanta. Chociaż większość mężczyzn niewielką wagę przykłada do stroju a garnitury uważa za zło konieczne, to przy tej okazji może się zdarzyć, że mężczyzna polubi swoją elegancką wersję. Pierwszy krok to jednak wybór odpowiednich akcesoriów.

Siła dodatków

Siła męskiego wizerunku tkwi właśnie w dodatkach. Ich waga jest znacząca głównie, dlatego, że męską modą niepodzielnie rządzi klasyka i prostota, a zatem swój indywidualny styl można zaznaczyć niemal wyłącznie poprzez dobór dodatkowych elementów takich jak rękawiczki, paski, szaliki czy kapelusz, – choć ten ostatni to propozycja dla najodważniejszych. W dniu ślubu wszelkie akcesoria powinny komponować się z wybranym przez Pana Młodego garniturem. Latem to zadanie wydaje się trudniejsze, gdyż mężczyźni coraz częściej stają przed ołtarzem w strojach typowo ślubnych, nieadekwatnych do żadnej innej okazji. To sprawia, że również dodatki do nich powinny być niepowtarzalne, a co za tym idzie – raczej nie do użytku w zestawieniu z innym garniturem. Zima tę sprawę znacząco ułatwia, gdyż o tej porze roku kawalerom doradza się garnitury w stonowanych barwach. Królują odcienie szarości, grafitu, do których można dobrać dodatki, jakie z powodzeniem wykorzystamy w przyszłości.

MĘSKI WYBÓR

Poszukując akcesoriów dla siebie przede wszystkim należy zadać sobie pytanie czy decydujemy się na kontrast czy subtelną współzależność. Adekwatne będą, bowiem zarówno odcinające się od całości stroju dodatki w wyrazistych barwach, nawiązujące na przykład do koloru wiązanki lub kreacji panny młodej, jak i stonowane akcesoria nadające szyku, ale nie zwracające uwagi. Gdy ta decyzja już zapadnie warto zorientować się, co do cen akcesoriów: wykonane z najlepszych tkanin i surowców kosztują niemało, jednak nie ma wątpliwości, że posłużą mężczyźnie przez długie lata. Podczas gdy rękawiczki wykonane z imitacji skóry są w stanie przetrwać z reguły nie więcej niż jedną zimę, to starannie wyprawione z cielęcej skóry na długo pozostaną w niezmienionym stanie. To samo tyczy się szali. Najszlachetniejsze wykonane są z jedwabiu. Mogą mieć jednolitą barwę lub monochromatyczny, subtelny deseń. Dostępne są też zwykłe szaliki wykonane z wełniano-akrylowej przędzy. Dobór szalika zależy jednak w dużej mierze od kroju płaszcza, do którego powinien pasować.

Kapelusz – dodatek dla najbardziej wymagających to także niełatwy wybór. Na rynku dostępne są kapelusze typu western, fedora, panama, outback, derby, homburg, porkpie, kaszkiety a nawet cylindry, które w dniu ślubu sprawdzą się najlepiej. Niestety trudno będzie znaleźć ponowną okazję do założenia cylindra – chyba, że państwo młodzi gustują w operze. Większość męskich kapeluszy wykonana jest z filcu, którego wadą jest, iż może odkształcać się, gdy nawilgnie. Inna ich wspólna cecha to cena sięgająca z reguły kilkuset złotych.

EKSKLUZYWNE DODATKI

Jeśli Pan Młody takich nie posiada, to dodatkowy wydatek w ślubnym budżecie. Decydując się na nie można być jednak pewnym, że przydadzą się jeszcze przy niejednej okazji. Wykonane z najlepszych materiałów będą służyć właścicielowi przez długi czas.

Kawaler zimową porą
Oceń ten post