Kierowcy ruszają południową obwodnicą Warszawy!

Ekspresowa droga od węzła Konotopa na granicy Warszawy do al. Krakowskiej odciąży ruch w rejonie Piastowa i Ursusa. „Kierowcom pozwoli na sprawniejszą podróż w kierunku Wrocławia lub Krakowa skracając ją o blisko pół godziny” – poinformowała Dyrekcja w środowym komunikacie. „Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, które wydaje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego i sprawdzeniu trasy przez policję pod kątem bezpieczeństwa ruch zostanie puszczony” – dodają.
W najbliższym czasie kierowcy wjadą na sześciokilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy – poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zanim samochody pojawią się na obwodnicy, policja sprawdzi drogę pod kątem bezpieczeństwa. Obwodnica ma na celu rozprowadzać po Warszawie ruch z autostrady A2 a równocześnie umożliwiać szybki i wygodny dojazd na Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,3 mld zł, z czego ponad połowa to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Południowa obwodnica Warszawy miała być gotowa na Euro 2012, niestety budowa sporo się przedłużyła. Według ostatnich zapowiedzi droga ma być gotowa jesienią.

Kierowcy ruszają południową obwodnicą Warszawy!
Oceń ten post