Koszula – sekret garderoby idealnej

Trudno o bardziej uniwersalny element każdej szafy niż koszula. Doskonały strój do pracy i na oficjalne spotkania, który równie dobrze sprawdzi się w wieczorowych sytuacjach. Prosty sposób, by uzyskać profesjonalny wygląd, a z drugiej strony ubranie, w którym można czuć się atrakcyjnie. Klasyk i nieodłączny składnik nie tylko męskiej garderoby.

Biała koszula

Zwykle kojarzy się z oficjalnymi okazjami i egzaminami, bo właśnie wtedy sięga się po najbardziej klasyczny model spośród koszul. Warto jednak przełamać typowe wyobrażenia na temat tego elementu naszej szafy i wykorzystać go do codziennych stylizacji.

Kobiety myślą o wszystkich kolorach z wyjątkiem braku koloru. Powiedziałam, że czerń ma to wszystko. Biel też. Ich piękno jest absolutne. To jest idealna harmonia.

Coco Chanel

Harmonia to słowo, które doskonale pasuje do białej koszuli. Liczba zestawień z jej udziałem jest niemal nieograniczona, a do tego każde z nich sprawia wrażenie eleganckiego i naturalnego jednocześnie. Stylowa i neutralna – tak najłatwiej podsumować ten niezastąpiony składnik garderoby. Dzięki temu biała koszula to bardzo dobry punkt wyjścia do wypracowania własnego stylu. Jej wygląd i charakter zależą od tego, w jaki sposób będziemy ją nosić.

Koszula mniej klasycznie

Damskie koszule to nie tylko białe klasyki. Jeśli nudzą nas zachowawcze wzory i kolory, możemy sięgnąć po bardziej ekstrawaganckie projekty. Jednak nawet te neutralne modele w towarzystwie na przykład skórzanej kurtki zyskują nowy charakter. Koszule znajdziemy nie tylko w szafie bizneswomen, ale także wśród ulubionych ubrań rockandrollowej dziewczyny, która najchętniej nosi je w połączeniu z jeansami i znoszonymi butami. Niekoniecznie wybiera też subtelne wzory takie jak kropki czy paski, chętniej wprowadzając do swojej garderoby kratę, cętki i gwiazdki.

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu koszuli?

    • Odpowiedni fason. W sklepach można znaleźć zarówno dopasowane i podkreślające figurę, jak i te o luźniejszym kroju. Koszulę najlepiej wybrać w zależności od tego, z czym chcemy ją zestawić. Swobodne modele świetnie sprawdzą się w połączeniu z jeansami, natomiast jeśli potrzebujemy koszuli do biznesowych stylizacji, lepiej postawić na bardziej dopasowany fason.
    • Materiał. Rodzaj tkaniny wpływa na to, w jaki sposób koszula się układa, a także decyduje o jej charakterze i przez to wskazuje na sytuacje, w których najlepiej ją nosić. Jeśli wybierzemy najwyższej jakości bawełnę bez dodatków poliestru, pozwolimy swojej skórze oddychać i unikniemy problemów z prasowaniem.

Zawsze modna

Koszula, choć zapożyczona z męskiej szafy, dziś stanowi niezbędną bazę stylizacji każdej kobiety. Zawsze można się w niej prezentować doskonale, ale niekoniecznie zawsze tak samo. Niezliczona liczba modeli o różnych fasonach, kolorach i wzorach to niewyczerpane źródło inspiracji i sposób na doskonały wygląd w każdej sytuacji.

Koszula – sekret garderoby idealnej
Oceń ten post