Kozaki na jesień

Jesienna pogoda potrafi spłatać figla, dlatego lekkie trampki lub czółenka na obcasie mogą okazać się niezbyt praktyczne na tę porę roku. Za to już jesienią można zacząć nosić nieco dłuższe obuwie, np. kozaki i botki, które świetnie wyglądają w niemal każdej stylizacji.

Panie o długich i szczupłych nogach mogą pozwolić sobie na długie kozaki na jesień sięgające nawet za kolano. Takie buty zwykle wykonane są z cienkiego materiału, który sprawia, że chodzi się w nich wygodnie, a nogom nie dokucza zbyt duże ciepło. Wysokie kozaki najlepiej sprawdzają się w eleganckim wydaniu. Można je wówczas dopasować do niezbyt długiej spódnicy lub sukienki, a na górę założyć efektowny jesienny płaszcz.

Kobiety, które mają nieco bardziej masywne nogi powinny zrezygnować ze zbyt długich kozaków, ponieważ mogą one dodać kilogramów i skrócić nogi. Dobrze natomiast sprawdzą się kozaki na słupku sięgające przed kolano lub zakryte botki na podwyższeniu, które z powodzeniem można nosić nawet podczas jesiennej słoty.

Kozaki na jesień
Oceń ten post