Kraków – miasto królów polskich

Mieszkając w Polsce, nie sposób chociaż raz w życiu nie zawitać do Krakowa. To wyjątkowe miasto ma wiele do zaoferowania amatorom każdego rodzaju rozrywki i turystyka nie przestaje się w nim prężnie rozwijać.

Miłośnicy historii

Fanów analizowania wydarzeń sprzed wieków z pewnością nie trzeba namawiać do obejrzenia Krakowa. Ci, którzy najbardziej lubią wieki średnie, z przyjemnością będą podziwiać mury zamkowe, rekonstrukcje poszczególnych budowli w licznych muzeach i Wawel. Osoby zainteresowane historią ostatniego wieku nie będą mogły przejść obojętnie obok muzeum w Fabryce Schindlera, Placu Bohaterów Getta i licznych synagog na Kazimierzu, w których upamiętnione zostały losy Żydów w trakcie II wojny światowej.

Kulturalnie

Kraków słynie ze swoich teatrów, z których prężnie działa co najmniej kilka: Teatr Słowackiego, Bagatela, Stary i STU to miejsca, które każda osoba ceniąca tę formę sztuki wyższej z pewnością doskonale zna. Ci, którzy uwielbiają podziwiać malarstwo, muszą odwiedzić Muzeum Czartoryskich ze słynną „Damą z łasiczką” oraz Muzeum Narodowe, w którym znajduje się wiele dzieł – np. Wyspiańskiego i Moniuszki – które są integralną częścią polskiej tożsamości.

Rozrywkowo

Oczywiście nie tylko sztuką i kulturą wyższą Kraków stoi. Liczne atrakcje turystyczne to wspaniałe restauracje, puby i kluby oferujące zabawę przy różnorodnych rodzajach muzyki, ZOO i Park Wodny. A wszystko położone w malowniczych kamienicach, przy pięknych parkach, pełnych uroku skwerach i placach.

Piękno Krakowa kryje się także w tym, że równie świetnie można się w nim bawić przyjeżdżając zarówno tylko na weekend, jak i na tydzień, a nawet spędzając tu całe życie, co często potwierdzają osoby pozostające tu po studiach.

Kraków – miasto królów polskich
Oceń ten post