Kredyt hipoteczny w programie Mieszkanie dla Młodych

Podstawowym celem rządowego programu Mieszkanie dla Młodych jest pomoc finansowa w nabyciu pierwszego mieszkania skierowana do młodych ludzi. Wśród głównych zalet aktualnego rozwiązania wymienia się to, iż skorzystać z dopłat mogą nie tylko rodziny, ale również osoby nie będące w związku małżeńskim oraz single.

Podstawowym warunkiem uzyskania dopłaty jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jego wysokość sięgać musi co najmniej 50% wartości nieruchomości.

Kredyt mieszkaniowy z dopłatą

O takie źródło finansowania mogą ubiegać się osoby do 35 roku życia, które kupują mieszkanie bądź dom po raz pierwszy. Wysokość dopłaty rządowej jest tożsama z kwotą będącą iloczynem powierzchni użytkowej oraz ceny jednego metra kwadratowego, jaka obowiązuje w danej gminie. Jeśli kredytobiorca nie posiada dzieci, wówczas wysokość dopłaty wyniesie 10% wartości mieszkania. W przypadku osób posiadających dzieci dofinansowanie rządowe sięgnie 15%. W sytuacji gdy w przeciągu pięciu lat od kupna mieszkania na świat przyjdzie trzecie lub kolejne dziecko, kredytobiorca może otrzymać dodatkowe 5%.

Dodatkowe koszty

Tego typu kredyty znajdują się w ofercie praktycznie każdego banku. Placówki zazwyczaj nie pobierają prowizji za udzielenie wsparcia finansowego w programie Mieszkanie dla Młodych, chociaż nie jest to regułą. Okres kredytowania wynosi 30 lat. Wartość oprocentowania zaś uzależniona jest od wielu czynników – wysokości wkładu rządowego i własnego, zdolności kredytowej czy też sytuacji finansowej rodziny.

Kredyt hipoteczny w programie Mieszkanie dla Młodych
Oceń ten post