Kulturalnie, czyli co warto zobaczyć w Zakopanem

Zakopane to nie tylko chodzenie po górach. Warto zadbać o swój rozwój intelektualny i odwiedzić inne ciekawe miejsca. Skoro udało nam się zaklepać noclegi w Zakopanem to najwyższy czas korzystać z możliwości tego pięknego miasta.

Galeria sztuki XX wieku w willi Oksza

Gratka dla każdego miłośnika sztuki. W galerii można oglądać wystawę Artyści i sztuka w Zakopanem, która przybliża nam dzieje sztuki tego fascynującego regionu.

Galeria Władysława Hasiora

Kolejne miejsce warte zobaczenia. Jest to ekspozycja stała prac zakopiańskiego artysty Władysława Hasiora. Naprawdę warta obejrzenia.

Muzeum Stylu Zakopiańskiego- inspiracje imienia Marii i Bronisława Dembowskich

Ekspozycja ta zorganizowana jest w pięknej chałupie podzielonej na dwie izby. Pierwsza z nich to izba biała, w której możemy oglądać kolekcję Marii i Bronisława Dembowskich. Są to różne przedmioty- począwszy od obrazów na szkle, a skończywszy na narzędziach pasterskich.
W izbie czarna jest za to urządzona na wzór XIX wiecznej, znanej z rysunków Witkiewicza.

Galeria Sztuki Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich

Galeria ta ma w swych zbiorach obrazy Marka Żuławskiego oraz niesamowity zbiór orientalnych tkanin i kobierców.

Zakopane noclegi oferują nam bazę wypadową do tych wszystkich pięknych miejsc. Warto zaplanować sobie kilka dni na wycieczkę kulturalną. Tak by zrobić sobie przerwę od chodzenia po górach i zajadania się góralskimi smakołykami. Sztuka góralska, także jest warta zobaczenia i poznania. Szkoda, by została zapomniana.

Kulturalnie, czyli co warto zobaczyć w Zakopanem
Oceń ten post