Makijaż codzienny

Makijaż jest dla wielu z pań czymś bardzo ważnym, dlatego też codziennie trzeba odpowiednio go przeprowadzać, tak by cera posiadała piękny kolor, kości policzkowe były zaznaczone, zaś usta i oczy uwydatnione. Aby tego dokonać należy przeprowadzić makijaż w siedmiu zasadniczych krokach.

W pierwszej kolejności należy dobrać odpowiedni kryjący korektor. Pomaga on w ukryciu wszelkich niedoskonałości, zmian trądzikowych, przebarwień, popękanych naczynek. Korektor nakłada się przy pomocy odpowiedniego pędzelka lub aplikatora.

Drugi krok to podkład, który należy dobrać do potrzeb skóry. Musi on być dokładnie w odcieniu skóry lub też o ton jaśniejszy, o ile używa się kosmetyków brązujących. Podkład należy rozprowadzać na całej twarzy, aż do linii żuchwy. Szyja nie powinna się różnić odcieniem, jeżeli podkład został dobrze dopasowany.

Na trzecim etapie codziennego makijażu znajduje się malowanie oczu.  Najpierw więc należy nałożyć cień – bazę: matowy, beżowy lub kremowy. Po czym rozprowadzić go na całej powiece aż pod brew, co da efekt optycznego powiększenia oka. Następnie należy użyć głównego koloru cienia i nałożyć go pędzelkiem na górnej powiece. Początkowo powinno się stosować cienką linię, by potem stopniowo ją pogrubiać w kierunku zewnętrznego oka. Na końcu powinno się zastosować delikatną kreskę wzdłuż dolnej krawędzi powieki. Krok czwarty to tuszowanie rzęs, dokładnie ale też szybko, by tusz nie miał czasu wyschnąć. Na kroku piątym dokonujemy podkreślania brwi, co można poprzedzić szybkim modelowaniem poprzez wyczesanie ich szczoteczką ze specjalnym żelem.

W kroku szóstym nakładamy róż na policzki. Kolor szminki na usta i różu powinien być w jednej tonacji. Róż nakłada się pędzlem na kości policzkowe lub tuz pod nimi.  Na ostatnim kroku maluje się usta. Początkowo delikatnie się je przypodruwuje, by potem pędzelkiem nałożyć pomadkę. Aby optycznie powiększyć wargi należy użyć bezbarwnego błyszczyka.

Makijaż codzienny
Oceń ten post