Marsalis we francuskim repertuarze

Zarówno Marsalis, jak i orkiestra mieli już w przeszłości „do czynienia” z podobnym repertuarem. Saksofonista nagrał podobny album dla wytwórni Columbia, zaś orkiestra Orpheus w ciągu ostatnich kilku lat współpracowała często z pianistą jazzowym Herbie Hancockiem. W tym przedsięwzięciu muzycy skupili się na kompozytorach klasycznych, którzy tworzyli pod wpływem inspiracji jazzowymi rytmami oraz na muzykach jazzowych, którzy czerpali z rozbudowanych harmonii muzyki klasycznej.
Wybrany przez Marsalisa repertuar, który znajdzie się na płycie, pokrywa się niemal w pełni z tym, który w zeszłym roku muzycy przedstawili podczas koncertu w nowojorskiej Carnegie Hall.
Prócz „Concertino de camera” na saksofon altowy i orkiestrę Jacquesa Iberta oraz „Stworzenia Świata” Milhauda, Marsalis i Orpheus Chamber Orchestra grają fragmenty „Saudades do Brasil” Milhauda i „Kącika dziecięcego” Debussy’ego (dzieła, które było bardzo bliskie Charliemu Parkerowi). Autorem wielu aranżacji jest długoletni skrzypek orkiestry Orpheus, Ronnie Bauch.

Marsalis we francuskim repertuarze
Oceń ten post