Moc dolara rośnie

W czasie kampanii prezydenckiej i tuż po jej zakończeniu rynek walutowy, a szczególnie kurs dolara był dość chwiejny, z tendencją do spadku.

Zwycięstwo Donalda Trumpa a reakcje inwestorów

Tak naprawdę nikt nie zachwycił się przewagą Donalda Trumpa. Przeciwnie. Inwestorzy w początkowym okresie zdecydowanie unikali dolara, wybierając inne warianty lokowania pieniędzy. Amerykański dolar z godziny na godzinę tracił swoją moc. Po wstępnym zaskoczeniu inwestorzy podeszli do wyboru prezydenta mniej emocjonalnie, a co więcej, zaczęli się oswajać z nową sytuacją i dostrzegać jej pozytywne strony.

Ta zmiana nastawienia sprawiła, że dolar nie tylko w krótkim czasie odrobił straty, ale także zaczął rosnąć. Nie ulega wątpliwości, że ten zwyżkowy kierunek utrzymuje się w dalszym ciągu.

Jakie czynniki mają wpływ na wzrost mocy dolara?

Pierwszymi symptomami wzrostu amerykańskiej waluty były wypowiedzi nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, w których wyraźnie wskazywał swoje cele polityczne. Dotyczyły one przede wszystkim informacji, że Donald Trump dołoży starań, żeby możliwe stało się obniżenie podatków, a poza tym nie zamierza angażować się w walkę z handlem ani z Chinami, ani z Meksykiem. Taka polityka w rezultacie może okazać korzystna dla gospodarki USA.

Na podstawie tego, co uważają analitycy finansowi, można stwierdzić, że moc dolara rośnie i będzie rosła, ponieważ gospodarka Stanów Zjednoczonych intensywnie się rozwija. Jest to jeden z najważniejszych czynników sprzyjających wzrostowi kursu dolara.

Moc dolara rośnie
Oceń ten post