Najlepsze hotele świata

Trip Advisor, największy portal turystyczny na świecie, co roku publikuje ranking najlepszych hoteli na świecie. O tym, które obiekty znajdą się na szczycie listy, decydują miliony użytkowników. Zwykle najwyżej oceniane są hotele znajdujące się na egzotycznych wyspach, wysokie pozycje zajmują również te z europejskich miast. Co oferują najlepsze z nich?

Aria Hotel Budapest Aria Hotel Budapest – najlepszy hotel świata w 2017 roku

Pierwsze miejsce zajął hotel znajdujący się nie w Paryżu czy Londynie, ale w stolicy Węgier. Z dachu budynku możemy podziwiać panoramę Budapesztu, popijając w tym czasie drinki ze znajdującego się tam baru. Wystrój apartamentów i pokojów inspirowany jest stylami muzycznymi – każde skrzydło zostało zaprojektowane tak, oddawało ducha jednego z gatunków muzycznych: klasycznego, jazzu, opery i muzyki współczesnej. Co ciekawe, na ścianach pomieszczeń możemy odnaleźć karykatury największych muzycznych artystów, na przykład Boba Dylana czy Elvisa Presleya.

Miejsce drugie – Mandapa, A Ritz Carlton Reserve

Drugi w kolejności najlepszy hotel świata znalazł się w Indonezjia dokładnie w mieście Ubund na wyspie Bali. Goście pięciogwiazdkowej Mandapy mogą między innymi korzystać z centrum spa i odnowy biologicznej czy z odkrytego basenu. Dodatkowo w cenę każdego pokoju wliczona jest całodobowa obsługa lokaja. Z okien willi i apartamentów należących do hotelu rozciąga się widok na pobliskie lasy deszczowe i pola ryżowe, a także na najdłuższą rzekę Bali, Ayung.

Turin Palace Hotel – luksus w centrum miasta

Ostatnie miejsce na podium to ponownie Europa. Włoski hotel to 126 luksusowych pokoi w centrum miasta. Opinie gości wskazują, że korzystne położenie jest dużym atutem Turin Palace Hotel.

Hotel The Serras w Barcelonie

Na liście nie mogło zabraknąć hotelu z jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast na świecie. The Serras znajduje się zabytkowym budynku, w którym, co może okazać się interesujące dla miłośników sztuki, zapoczątkował swoją karierę malarską sam Pablo Picasso. Gości przyciąga już sama lokalizacja – hotel położony jest nad brzegiem morza w Dzielnicy Gotyckiej, czyli najstarszej części Barcelony. The Serras jest hotelem butikowym, nastawionym na odbiorców ceniących sobie spokój i kameralność, a zarazem ceniącym sobie wysoki standard.

BoHo Prague Hotel – Praga, Czechy

W pierwszej piątce najlepszych na świece zmieścił się również hotel znajdujący się w stolicy naszych sąsiadów. BoHo Prague Hotel położony jest niemal w samym centrum Pragi, wystarczy krótki spacer, by znaleźć się na Starym Mieście. Przyciąga gości atrakcyjnym położeniem, a także nowoczesnym, minimalistycznym projektem budynku.

Gwarancja luksusu

Tytuł najlepszego hotelu świata to wypadkowa atrakcyjnego położenia, oferowanego wysokiego standardu i profesjonalnej obsługi. Chociaż zwiedzanie i podróżowanie nie muszą wiązać się z pobytami w tego typu najdroższych obiektach na świecie, opinie milionów użytkowników nie mogą kłamać i nocleg w jednym z hoteli wytypowanych w rankingu musi stanowić niezapomniane przeżycie.

Najlepsze hotele świata
Oceń ten post