Najlepsze inwestycje

Rynek finansowy oferuje nam wiele możliwości inwestycji zaoszczędzonych pieniędzy. Najprostsze z nich, jak np. lokaty, czy obligacje, zyski gwarantują jednak tylko w teorii, a wprowadzenie pieniędzy w depozyt pozwala raczej na ich ochronę przed inflacją. Gdzie warto inwestować pieniądze? Kiedy wiąże się to z najmniejszym ryzykiem?

Lokaty i obligacje

Dwa najbardziej stabilne i najmniej ryzykowne produkty finansowe, które są najczęściej wybieranymi przez klientów banków. W ich przypadku nie możemy spodziewać się zbicia przysłowiowych „kokosów”, jednak pieniądze powinny zostać zabezpieczone przed inflacją. W przypadku tego rodzaju inwestycji ryzyko jej podjęcia jest chyba najmniejsze z możliwych. W przypadku większych kwot gotówki i odrobinie researchu możemy sobie pozwolić na inne produkty finansowe.

Inwestycja w wino, dzieła sztuki, złoto

Wartość złota trzyma się mniej więcej w jednym miejscu. Zakup sztabek pozwala na zabezpieczenie swoich finansów, jednak procedura ich zakupu jest trudna i tak naprawdę mijająca się z celem. Bardzo ciekawa opcją inwestycji są inwestycje w wino. Istnieją nawet specjalne firmy, które pomagają sprowadzać oryginalne trunki i wchodzić w ich posiadanie. Inwestycja ta wymaga nieco większego wkładu finansowego, jednak jest ona najpewniejszym i najbardziej bezpiecznym rodzajem inwestycji, która daje rzeczywisty i dość szybki zwrot. Cena butelek wina ma tylko jeden kierunek z upływem czasu – wzrostowy. Nie trudno się domyślić, że sprzedaż wyszukanego wina to okazja do szybkiego zarobienia nie tylko małych procentów – jak w przypadku lokat i obligacji.

Sprawdź: Lokaty dla każdego

Najlepsze inwestycje
Oceń ten post