Najlepsze mieszkanie do zarabiania

Kupując mieszkanie pod kątem inwestycji długoterminowej musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii, które pozwolą nam przewidzieć możliwości zwrotu inwestycji. Wiele osób decyduje się właśnie na ten rodzaj inwestycji, gdyż w przeciwieństwie do innych produktów inwestycyjnych, ceny mieszkań nie ulegają zmianom tak gwałtownym, jak ceny akcji, obligacji, walut, czy złota. Najbardziej pozytywnie wypadają również w rozrachunku kilkuletnim, gdzie zysk jest znacznie wyższy niż w przypadku lokat itp.

Jak wybrać mieszkanie pod wynajem?

Decyzja o zakupie mieszkania pod wynajem powinna być uwarunkowana nie tylko obecnymi możliwościami finansowymi, ale również perspektywami, jakie daje nam zakup określonego mieszkania. Warto zastanowić się i obliczyć, czy mieszkanie w przeciągu 20 lat może stracić, czy też zyskać na wartości, i jak duża będzie to zmiana. Idealnymi mieszkaniami pod wynajem, to takie, które znajdują się w dużych miastach akademickich, jak również atrakcyjnych lokalizacjach – blisko strategicznych dla poruszania się po mieście punktów. A także posiadają dobrze rozwiniętą okoliczną infrastrukturę.

Jak duże powinno być mieszkanie?

Ani zbyt duże, ani za małe. Najczęściej wynajmowanymi mieszkaniami są te, które mają metraż od 40 do 70 metrów kwadratowych. Jeśli będziemy wynajmować mieszkanie studentom warto zadbać o to by miało ono osobną kuchnie. W tym przypadku czynnikiem determinującym o sukcesie na rynku nieruchomości są również pokoje nieprzechodnie.

Sprawdź: Kupno mieszkania dla małej rodziny

Najlepsze mieszkanie do zarabiania
Oceń ten post