Nowa Nokia 3310 – powrót legendy

Fińska firma HMD Global, posiadająca prawo do posługiwania się logo Noki, postanowiła przywrócić do życia kultowy już model 3310. Produkt został zaprezentowany na odbywających się Barelonie targach Mobile World Congress. W 2000 roku telefon ten sprzedał się w liczbie ponad 120 milionów egzemplarzy, gwarantując marce pierwsze miejsce na rynku aparatów komórkowych. Chociaż Nokia nie przetrwała smartfonowej rewolucji, jej słynny produkt nie odszedł w zapomnienie. Wskrzeszenie modelu 3310 to dobra informacja dla tych, którzy z tęsknotą wspominają złotą erę Noki, a w swoim telefonie szukają jedynie podstawowych funkcji.

Nowa Nokia

Odświeżona Nokia 3310 to telefon pozbawiony zaawansowanych funkcji i w żaden sposób nie może konkurować z większością smartfonów dostępnych na rynku. 2.4 calowy wyświetlacz, rozdzielczość 240 na 160 pikseli i aparat o matrycy 2 megapiksele – to wszystko, w co został wyposażony ten skromny model. Nowa Nokia jest lżejsza od swojego poprzednika, została też nieco wyszczuplona. W miejsce czarno-białego wyświetlacza wstawiono kolorowy. Druga wersja Noki to także więcej koloru na zewnątrz – do wyboru mamy czerwone i żółte obudowy z błyszczącym wykończeniem albo matowe granatowe i czarne. Do nowszej wersji dodano również odtwarzacz MP3 oraz gniazdo kart MicroSD. Pozostawiono jednak to, z czego słynęła Nokia 3310 – telefon ma długo wytrzymać bez ładowania, a jeśli będzie znajdował się w stanie spoczynku, można go nie zasilać nawet przez miesiąc. Zachowano również klasyczne gry, w tym cieszącego się niegdyś ogromną popularnością Snake’a. Stary model przypomni nam też klasyczny dzwonek Noki.

Legendarny telefon

Od 2000 roku na rynku pojawiło się tysiące modeli telefonów, lecz żaden z nie utrwalił się w świadomości użytkowników tak mocno, jak osławiona Nokia 3310. Już w roku premiery nabyło ją 120 milionów użytkowników, a w ciągu najbliższych kilku lat fińskie przedsiębiorstwo wypracowało sobie pierwsze miejsce wśród producentów komórek. Fenomen trwającej do dziś popularności Noki jest tym większy, że współcześnie mamy dostęp do urządzeń oferujących funkcje, których siedemnaście lat temu użytkownicy nie mogliby sobie nawet wyobrazić. Wystarczy jednak wpisać w wyszukiwarkę hasło „Nokia 3310„, żeby przekonać się, że do dziś żaden telefon nie jest w stanie wzbudzić tyle emocji. Właściciele kultowego modelu przekonują, że kiedy z niego korzystali, niemożliwe były jedynie dwie rzeczy – jego zniszczenie i rozładowanie.

Nokia w świecie smartfonów

Sukces modelu 3310 to największe osiągnięcie fińskiej firmy, która nie potrafiła znaleźć swojego miejsca w erze telefonów z dotykowym ekranem. Producent, który dziesięć lat temu opanował 40 procent rynku telefonów komórkowych, w momencie pojawienia się smartfonów, musiał sprzedać swoje udziały. Dziś HDM Global próbuje wskrzesić najpopularniejszy produkt Noki, wierząc, że legenda 3310 przyciągnie następne pokolenie użytkowników.

Nowa Nokia 3310 – powrót legendy
Oceń ten post