O czym warto pomyśleć przed zakupem orbitreka?

orbitek

Regularne ćwiczenia fizyczne są niezbędne dla wzmocnienia kondycji, zachowania zdrowia i ładnej sylwetki. Teoretycznie wszyscy to wiedzą, ale zawsze problem się pojawia, kiedy trzeba podejść na siłownię lub chociaż trochę pobiegać. Trudno się zmotywować do wysiłku i często kończy się na dobrych chęciach, a szkoda. Ruch jest naprawdę konieczny. Trzeba się więc zmobilizować i zainwestować we własne zdrowie oraz sylwetkę. Co można polecić dla osób zaczynających swoją przygodę z ćwiczeniami?

W ostatnich latach coraz bardziej popularny w naszym kraju staje się orbitrek i trudno się temu dziwić, gdyż zalet ma naprawdę sporo, no i nadaje się dla osób praktycznie w każdym wieku. Przede wszystkim, nie ma przymusu chodzenia na siłownię, gdyż orbitrek można kupić w każdym sklepie sportowym i umieścić go w swoim domu. Problemem może być jedynie znalezienie odpowiedniej ilości miejsca na ten sprzęt, ale jeżeli ktoś ma odpowiednie warunki, to na pewno będzie zadowolony ze sposobności ćwiczeń we własnym domu.
Ceny orbitreków wahają się od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. Zanim ktoś zdecyduje na zakup konkretnego modelu, to powinien dokładnie przemyśleć swoje ograniczenie finansowe. Jeżeli będzie używać orbitreka w miarę regularnie, to na pewno korzystniej wybrać solidniejszy sprzęt, aby nic się z nim nie stało po kilku miesiącach użytkowania. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba decydować się na sprzęt z górnej półki finansowej. Dobrej jakości orbitrek magnetyczny można nabyć w cenie 1500-2000 złotych. Faktem jest, że tańsze też bywają na rynku, ale istnieje wtedy ryzyko, iż nie posłuży kilku lat. Cena jednak idzie w parze z jakością.

Druga rzecz, o której warto pomyśleć przez zakupem, to sprawdzenie, czy ten rodzaj ćwiczeń jest odpowiedni. Warto więc podejść na siłownię albo do znajomych, którzy taki sprzęt posiadają. To niezwykle istotne, aby ćwiczenia na orbitreku dawały przyjemność, bo tylko wtedy jest szansa na systematyczne treningi.

Trzecia kwestia dotyczy potrzebnych funkcji. Wiadomo, że im szersza paleta programów oraz dodatkowego wyposażenia, tym też cena wyższa. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, co jest niezbędne, a co mogłoby się okazać jedynie kosztownym gadżetem. W każdym razie, nigdy nie należy kupować sprzętu pod wpływem chwili i lepiej dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz oczywiście możliwości finansowe.

O czym warto pomyśleć przed zakupem orbitreka?
Oceń ten post