Odrobina orientu w warszawskim Pałacu Pod Blachą

W Pałacu Pod Blachą 24 maja 2015 roku odbył się koncert muzyki orientalnej. Była to jedna z imprez towarzyszących projektowi „Orient w Warszawie”. Trójka artystów: Kamil Radzimowski (grający na duduku), Patryk Sztabiński (akordeonista) i wokalista Paweł Myszczyszyn przenieśli widownię na czas trwania koncertu w orientalne klimaty muzyki ormiańskiej i bałkańskiej. Zagrali też kilka innych utworów etnicznych, również przepełnionych hipnotyzującymi dźwiękami.
Publiczność wyraziła szczególne zainteresowanie nieco egzotycznym, jak na polskie realia instrumentem jakim jest duduk. To instrument dęty, z wyglądu podobny do fletu prostego. Ma jednak głębszy, znacznie ciekawszy dźwięk, zbliżony nieco do brzmienia saksofonu. Wbrew pozorom gra na nim, nie jest wcale tak łatwa.
Dźwięki wydobyte z dwóch instrumentów, w połączeniu ze śpiewem wokalisty oczarowały zgromadzonych na koncercie słuchaczy. Dało się zauważyć ogromny wkład pracy włożony przez wykonawców , którzy na scenie wkładali w tę muzykę swoje serca i dusze. Pokazali, że nie jest konieczna od razu cała orkiestra, by oddać emocje i zaczarować muzyką. Wystarczył duet dwóch instrumentalistów, których instrumenty idealnie się ze sobą komponowały, aby stworzyć wyjątkowy klimat tajemnicy. Dzięki temu to zapadające w pamięć wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Pozostaje jedynie przypuszczać, że to jedynie kwestia czasu, kiedy impreza zostanie powtórzona.

Odrobina orientu w warszawskim Pałacu Pod Blachą
Oceń ten post