Open’er Festival 2016

Poprzednie lata

Open’er Festival posiada bogatą tradycję. Po raz pierwszy miał miejsce w 2002 roku w Warszawie, wtedy jeszcze pod nazwą Open Air Festival. Ponieważ zaczął się rozrastać przeniesiono go na lotnisko Gdynia – Kosakowo, gdzie odbywa się po dziś dzień. Podczas Open’era swoje koncerty dają największe światowe gwiazdy muzyki. Jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu została uświetniona występami Prince’a i zespołu Coldplay. Open’er Festival to wspaniała rozrywka dla wielbicieli wielu rozmaitych gatunków muzyki, ale nie tylko. W 2012 roku festiwal przyjął nową formułę: Music&Arts, od tamtego czasu koncertom towarzyszą instalacje sztuki nowoczesnej, a także przedstawienia teatralne.

Gwiazdy tegorocznego festiwalu

W tym roku Open’er trwać będzie od środy 29 czerwca do soboty 2 lipca. Najwięcej fanów przyciągnie z pewnością świecący w ostatnich latach triumfy zespół Florence and The Machine, który zagra pierwszego dnia festiwalu. Grupa w ciągu sześciu lat działalności odniosła wręcz spektakularny sukces i wydała trzy świetne albumy. Ich mocną stroną stanowi z pewnością charyzmatyczna wokalistka, o niesamowitym i potężnym głosie ‒ Florence Welch. Zagrają takie znane hity jak „Dog days are over”, „Skake it out”, czy pochodzący z ostatniej płyty utwór „Ship to wreck”.

Na tegorocznym Open’erze wystąpi wiele gwiazd, w czwartek zagra słynna rockowa grupa Red Hot Chili Peppers ‒ jeden z najpopularniejszych zespołów w latach 90-tych i na początku XXI wieku. Oprócz tego swój koncert dadzą także: Wiz Khalif, Pharrell Williams, brytyjski zespół Bastile, znany chociażby z takich przebojów jak „Pompeii” i „Things we lost In fire”, a także Maria Peszek i Sigur Rós.

Open’er Festival 2016
Oceń ten post