Opłaty kartą na poczcie

W czerwcu operator pocztowy wdroży w wybranych placówkach pilotażowy program, dzięki któremu posiadacze kart płatniczych będą mogli zapłacić za usługi pocztowe bezgotówkowo. Jeśli pilotaż sprawdzi się, od lipca klienci placówek pocztowych będą mogli w całym kraju płacić za usługi pocztowe, w tym znaczki do listów czy nadawanie paczek pocztowych, bez konieczności korzystania z gotówki. Zgodnie z zapewnieniem operatora usługi mają być realizowane bez prowizji za dokonywanie mikropłatności.

Finanse na poczcie – po co klientom karty

Poczta Polska jest jednym z ostatnich miejsc, w których płatności dokonywane są jedynie jako płatności gotówkowe. Korzystając z karty płatniczej klienci będą mogli opłacać rachunki czy zlecać nadanie paczek pobraniowych. W ramach dodatkowych usług klienci będą mogli korzystać z mikrowypłat w okienkach pocztowych w ramach cash back (wypłaty kwot do 300 złotych), kupować doładowania telefonów czy vouchery uprawniające do korzystania z usług pocztowych w serwisie internetowym. Zgodnie z zapowiedzią w placówkach pocztowych będzie również możliwość dokonywania wypłat gotówki. Na dzień dzisiejszy taka usługa już jest dostępna w wybranych placówkach pocztowych i jest skierowana jedynie do posiadaczy rachunków w Banku Pocztowym lub Banku PKO BP.

Obsługa płatności kartami będzie skierowana do posiadaczy kart Visa i MasterCard. Umożliwienie dokonywania płatności kartami płatniczymi to kolejne ułatwienie dla klientów narodowego operatora, który niedawno wdrożył usługę Mobilnego Listonosza.

Opłaty kartą na poczcie
Oceń ten post