Problem z kibicami

Sport to fenomen współczesnej ludzkości. Żadna inna dziedzina życia nie niesie za sobą tak wiele emocji, pasji, zainteresowania, pieniędzy itd. Generalnie cechy związane ze sportem można wymieniać jednym tchem. Nie zawsze są to jednak informacje i emocje stricte pozytywne. Oczywiście nie mówimy w tym zakresie o porażkach jakiś zawodników, czy poszczególnych drużyn. Negatywne emocje sportowe są przede wszystkim związane z kibicami. W tym miejscu na pierwszy plan wysuwa się naturalnie piłka nożna.
Piłka nożna to sport, który wszystkim kojarzy się bezpośrednio z bardzo agresywnym zachowaniem kibiców, którzy fanatycznie kochają swój klub, a co za tym idzie nienawidzą innych. Często ich ofiarą padają różne miejsca, które im się nie podobają, np. sklep sportowy, dworzec kolejowy itd. Sklep sportowy został zniszczony, bo sprzedawał koszulki innej drużyny, a z kolei dworzec kolejowy kibice zdewastowali bo im się nudziło w pociągu. Takich sytuacji możemy opisywać dziesiątki. Warto jednak zadać inne pytanie: czy to są kibice? Czy sport i piłka nożna to coś co ma z tym coś wspólnego? Oczywiście, że nie. To zwykli bandyci, których najważniejszym życiowym zadaniem jest niszczenie wszystkiego co mają na swoje drodze. Swoim zachowaniem nie tylko niszczą oni sklep sportowy, czy dworzec kolejowy, ale niszczą cały wizerunek tej ważnej części naszego życia.
Warto więc, aby każdy z nas z tym procederem walczył. Gdy zaś nie może walczyć to warto aby go po prostu potępiał, bo jest on bardzo zły i nie prowadzi do niczego dobrego.

Problem z kibicami
Oceń ten post