Proste sposoby na idealną sylwetkę

Osoby, które pragną mieć ładną sylwetkę, a przy tym być zdrowe muszą dużo się ruszać. Coraz więcej naukowców i dietetyków podkreśla rolę systematycznych ćwiczeń fizycznych dla zachowania zdrowego i sprawnego ciała oraz umysłu do późnej starości.
Obecnie jest do wyboru naprawdę sporo możliwości. Można biegać, niektórzy wybierają nordic walking, jeszcze inni chodzą na siłownię lub basen.

W ostatnich latach furorę robi orbitrek, zwany także trenażem eliptycznym, który jest ogólnorozwojowym sprzętem do ćwiczeń, znakomicie łączącym w sobie walory rowerka stacjonarnego, bieżni i steppera. Treningi na orbitreku angażują nawet 200 mięśni i to praktycznie całego ciała zarówno jego górnych, jak i dolnych partii. Charakterystyczne eliptyczne ruchy nie obciążają stawów, dzięki czemu nie ma ryzyka urazów, które zdarzają się np. w czasie biegania. Dzięki temu, orbitrek nadaje się także dla osób starszych, mających nadwagę, problemy z biodrami, a nawet rehabilitujących się po kontuzjach.
Prędkość ćwiczeń można swobodnie dopasować do własnych indywidualnych wymagań, także opór ustawia się tak, aby nie przeciążyć mięśni i optymalnie dopasować do swoich możliwości. Ćwiczenia są również bardzo proste do opanowania, a skuteczny plan treningowy można nawet opracować samodzielnie albo podpatrzeć w Internecie. Trening jest także bezpieczny, gdyż urządzenie się zatrzymuje natychmiast, kiedy przestaje się ćwiczyć.

Orbitrek ma naprawdę wiele zalet. Systematyczne ćwiczenia pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz wymodelowaniu sylwetki, przede wszystkim pośladków, nóg oraz ramion. Niektóre osoby zwracają uwagę na to, że trening może przyczynić się do redukcji cellulitu i ujędrnia skórę. Niezwykle łatwo wyrobić sobie również kondycję, co szczególnie przydaje się w okresie zimowym. Ćwiczenia na orbitreku doskonale wpływają na układ krążenia i układ oddechowy, co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę ogólnego samopoczucia.
O jednym trzeba pamiętać – efekty ćwiczeń nie pojawią się po kilku dniach i jak każdy trening, także ćwiczenia na orbitreku wymagają systematyczności.

 

Proste sposoby na idealną sylwetkę
Oceń ten post