Prywatyzacja PKP Cargo, związkowcy piszą do premiera

Prezesi, Stanisław Stolorz z Federacja ZZ Pracowników PKP, Henryk Grymel z Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność i Leszek Miętek z Konfederacji Kolejowych ZZ. Napisali list do premiera Donalda Tuska z obawą iż pod hasłem „prywatyzacja” kryje się bankructwo i masowe zwolnienia pracowników.
Jak piszą autorzy listu, w ich przekonaniu machinacje finansowe, które teraz się nasiliły w PKP Cargo, ukierunkowane są wyłącznie na doprowadzenie do finału procesu upublicznienia akcji spółki kosztem jej przyszłości. Obserwując ostatnie działania PKP S.A. przy współudziale zarządu PKP Cargo, pracownicy – nauczeni doświadczeniem fatalnej prywatyzacji Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury – są przestraszeni i obawiają się, że efektem obecnej prywatyzacji będzie bankructwo PKP Cargo. Przypominają, że prywatyzacja PNI doprowadziła do upadłości firmy, w wyniku czego ponad 1000 osób straciło pracę.
Związkowcy podkreślają, że przed prywatyzacją PKP Cargo obniżono kapitały spółki, co jest dziwne gdyż spółka przynosi póki co zyski. Stawiają retoryczne pytanie, czemu ma to służyć? „Czy jest to operacja tylko po to, aby celowo zaniżyć cenę akcji i sprzedać ogromny majątek za pół darmo?”
List został skierowany bezpośrednio do Premiera ponieważ pracownicy stracili zaufanie do PKP SA i PKP Cargo.

Prywatyzacja PKP Cargo, związkowcy piszą do premiera
Oceń ten post