Redukcja etatów w ISD Huta Częstochowa

Jak dotąd w Urzędzie Pracy w Częstochowie zarejestrowało się 679 hutników oraz 55 osób z dwóch firm kooperujących z hutą, która wiosną tego roku ogłosiła zamiar redukcji zatrudnienia o ok. 1,5 tys. z ponad 3 tys. Osób pracujących w zakładzie.
W Powiatowym Uprzędzie Pracy zostały utworzone programy aktywizacji bezrobotnych pod nazwą „Pomoc dla hutników”, jak na razie skorzystało z nich 124 osoby.” W programie są jeszcze miejsca. Osoby niezdecydowane na konkretną formę wsparcia, będą mogły skorzystać z pomocy np. doradcy zawodowego, usług specjalistów ds. aktywizacji, rozwoju zawodowego”- poinformowała Barbara Biernacka z PUP
Do tego czasu Ukraińska grupa ISD wywiązywała się z podpisanych pakietów dających 10- cio letnią gwarancję zatrudnienia ale pod wpływem pogarszającej się sytuacji na rynku stali jest zmuszona zwalniać pracowników. W maju zakład ogłosił program dobrowolnych odejść z którego skorzystało 1250 osób. Jak informował PAP rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski na 26 września zaplanowano początek zwolnień grupowych w ISD Huta Częstochowa. Obejmą one osoby, które nie zdecydowały się na program dobrowolnych odejść – „ok. 250, może 300 osób, głównie z administracji”.

Redukcja etatów w ISD Huta Częstochowa
Oceń ten post