Rower, czyli sposób na dobrą formę

Dbanie o dobrą kondycję nie jest łatwym zadaniem. Systematyczne ćwiczenia wymagają sporo determinacji i samodyscypliny. W dodatku bieganie czy treningi na siłowni po pewnym czasie stają się monotonne. Dla tych, którzy borykają się z tego rodzaju problemami, idealnym rozwiązaniem może stać się jazda na rowerze, która jest nie tylko wysiłkiem, ale przede wszystkim dużą przyjemnością.

Odchudzanie na rowerze

Rower to skuteczne narzędzie pomagające w walce o piękną sylwetkę. Szacuje się, że godzina spokojnej jazdy pozwala stracić 500 kalorii. Wskazane jest, by jazda trwała ponad pół godziny, ponieważ przez taki czas organizm korzysta z glukozy zgromadzonej w mięśniach, dopiero później zaczyna spalać tłuszcz. Zyskują na tym przede wszystkim mięśnie nóg – każdy pokonany kilometr przekłada się na smuklejsze łydki i zgrabniejsze uda. Jeżeli podczas jazdy pamięta się o utrzymywaniu wyprostowanej postawy, można doskonale wymodelować w ten sposób mięśnie brzucha. Im bardziej nierówny teren, tym większy wysiłek i więcej spalonych kalorii. Wstawanie przy podjazdach na górkę, przełączanie na niższą przerzutkę – to proste triki, dzięki którym przyspieszymy proces chudnięcia. O atrakcyjności takiej formy aktywności decyduje jednak fakt, że już niewielki wysiłek przekłada się na spektakularne efekty.

Jazda na rowerze to zdrowie

Nawet mało intensywna jazda na rowerze przynosi efekty zdrowotne. Sprzyja nie tylko chudnięciu, ale pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi. Obniża również poziom tak zwanego złego cholesterolu i chroni przed miażdżycą. Poza poważnymi schorzeniami układu krążenia i chorobami kręgosłupa, nie istnieją żadne przeciwwskazania, przez które powinno zrezygnować się z uprawiania tego sportu.

Rower to styl życia

Rower niekoniecznie musimy kojarzyć ze sportem. Jest to również doskonały środek transportu, który wybiera coraz więcej osób po to, by dojeżdżać na przykład do pracy. W ten sposób niepostrzeżenie zapewniamy sobie codzienną dawkę wysiłku, a w dodatku możemy ominąć poranne korki, nie wspominając już o oszczędnościach na benzynie czy biletach. Być może to, co najbardziej zachęca do jazdy na rowerze to potrzeba odreagowania zmęczenia i stresu. Wysiłek zwiększa poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia, co w połączeniu z kontaktem z naturą pozwala się odprężyć i zapewnia dobre samopoczucie.

Rower, czyli sposób na dobrą formę
Oceń ten post