Skandynawski język – trudny język

Rośnie zapotrzebowanie na języki skandynawskie w Polsce. Co jest tego powodem? W ostatnim czasie doszło do dużego rozwoju współpracy z krajami skandynawskimi. Polskie firmy rozwijają się, a w związku z tym nawiązują współpracę z producentami ze Szwecji, Danii, czy Norwegii. Polacy także chętnie wyjeżdżają w kierunki skandynawskie, by podjąć tam pracę, która ma im przynieść wyższe zarobki.

Skandynawia to niezwykle ciekawy obszar, gdzie dzika przyroda sprawia, że można mieć wrażenie, iż teren ten jest jeszcze nie do końca odkryty. Takie samo wrażenie można odnieść, gdy po raz pierwszy usłyszymy język, którym posługują się ludzie w tamtych rejonach. Dlatego też dużym atutem translatora jest zdolność władania tymi językami. Za najbardziej przystępny język uchodzi szwedzki, a za najtrudniejszy uważa się duński.

Język szwedzki ma trochę wspólnego z językiem niemieckim. Według dostępnych danych, język szwedzki cieszy się największym zapotrzebowaniem na rynku polskich tłumaczeń. Specyficzna wymowa, niezbyt słyszalne końcówki, charakteryzują język duński. Po języku chińskim i holenderskim, uchodzi za jeden z najtrudniejszych języków do nauki. Specyficzna fonetyka i akcent, sprawiają, że tłumacz, który zna tenże język, może być z siebie dumny.

Tłumacz, który posiada tę zdolność i jest w stanie opanować języki skandynawskie, na pewno nie będzie narzekać na brak zleceń. Zapotrzebowanie na takie tłumaczenia jest duże, a w dodatku ciągle rośnie. Nie każdy jest sobie w stanie poradzić z trudną wymową, a także gramatyką języków skandynawskich. Gdy zdecydujemy się na naukę tych języków, warto motywować się faktem, iż taka znajomość jest niezwykle przydatna, a szczególnie w środowisku tłumaczeniowym.

Skandynawski język – trudny język
Oceń ten post