Sport skrojony na miarę dziecka

Aktywność fizyczna, niezależnie od wieku, wyzwala w człowieku pozytywną energię i kształtuje dobre nawyki. Uczy, jak radzić sobie z przegraną i wyzwala pożyteczne endorfiny. Uprawianie sportów pozwala na poznanie zasad gry zespołowej i współpracy w grupie. Jak wybrać jednak sport właściwy dla danego dziecka?

Wsłuchaj się w malucha

Każde dziecko już od małego czymś się interesuje. To, czy w przyszłości chętnie będzie uczestniczyło w treningach piłkarskich, a może zajmie się zawodowym bieganiem lub czymś zupełnie innym, zależy od wnikliwego obserwowania tego, co lubi. I tu rola świadomego rodzica jest znacząca – bo przecież nie można zapisać dziecka na zajęcia, których zwyczajnie nie będzie lubił i nie będzie się nimi interesował.

Pytaj i poznawaj różne możliwości

Sport dla dzieci to decyzja ważna i przemyślana, dlatego warto przyglądać się zajęciom dostępnym w okolicy miejsca zamieszkania, w przedszkolu lub szkole. Warto też pytać tych, którzy uczą dzieci i być może szybciej potrafią wychwycić ich niesamowity potencjał.

Wspieraj i pomagaj

A gdy zostanie wybrana już ta jedna dziedzina sportu, warto nieustannie wspierać malucha, motywować i pomagać mu w przezwyciężaniu pojawiających się trudności. Bo w końcu największym, a także najwierniejszym fanem i kibicem jest nikt inny, jak rodzice.

Sport skrojony na miarę dziecka
Oceń ten post